Artykuły

Wycieczka do zakładu produkcyjnego

 

18 stycznia 2018 roku uczniowie klasy 3 szkoły przysposabiającej do pracy wraz z opiekunami odwiedzili zakład produkcyjny „MEBLE VOX” w Czarnkowie.

Podczas zwiedzania zakładu, przewodnikiem po labiryntach działów produkcyjnych, był pan Ryszard Pilawski, dzięki któremu młodzież z naszej szkoły mogła zapoznać się ze sposobem organizacji procesu produkcyjnego, stosowanymi usprawnieniami produkcyjnymi, układem linii technologicznej, gospodarką magazynową, sposobem przyjmowania dostaw i ich dysponowania na produkcję, znakowaniem surowców i miejsc składowania, sposobem kontroli surowców i wyrobów gotowych, a także infrastrukturą zewnętrzną. Ponadto uczniowie mogli przekonać się, jak ważna jest umiejętność pracy w zespole oraz dokładność i rzetelność podczas wykonywania pracy na każdym etapie całego procesu produkcyjnego.

Wycieczka do „MEBLE VOX” w Czarnkowie była dla naszych uczniów bardzo pouczająca, dostarczyła im wiedzy, pozwoliła na obserwację pracy na wybranych stanowiskach. Młodzi ludzie dowiedzieli się, jak wygląda działalność zakładu produkcyjnego i jakie warunki należy spełnić, by móc ubiegać się o status pracownika tego zakładu.

 

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/wycieczka-do-zakadu-produkcyjnego