Artykuły

XIV Regionalny Miting Pływacki

22 marca 2018 roku na Pływalni „Wodnik”, po dwuletniej przerwie, odbył się XXII Regionalny Miting Pływacki, którego organizatorem był Związek Stowarzyszeń Społeczno – Sportowych „Sprawni – Razem” Regionu Pilskiego.

W mitingu wzięła udział młodzież ze szkół i placówek kształcenia specjalnego trzech powiatów: czarnkowsko – trzcianeckiego, wągrowieckiego oraz pilskiego.

Skład pływaków z Zespołu Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego w Gębicach stanowili następujący uczniowie: Aleksandra Kasperek, Adrianna Kułak oraz Krzysztof Maćkowiak.Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: starsza kategoria wiekowa – 2002r. i starsi oraz młodsza kategoria wiekowa – 2003r. i młodsi z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Krzysztof Maćkowiak, startując w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 25m, zajął piąte miejsce. Adrianna Kułak w pływaniu stylem grzbietowym na dystansie 50m zajęła II miejsce. Ola Kasperek w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 50m jako najlepsza z „naszej trójki” zajęła miejsce I. Stając na najwyższym podium, Ola jednocześnie zakwalifikowała się do udziału Mistrzostwach Wojewódzkich w Pływaniu, które odbędą się w 17.04.18r. w Rawiczu.

Serdecznie gratulujemy naszym pływakom, życząc dalszych sukcesów sportowych.