Artykuły

Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu

W zawodach o szczeblu wojewódzkim prawo startu mają zawodnicy, którzy uprzednio zajęli czołowe pozycje w zawodach regionalnych. Takim warunkom sprostały dwie nasze uczennice Aleksandra Kasperek i Adrianna Kułak. Dziewczęta, reprezentując naszą szkołę w Rawiczu, stanowiły jednocześnie część reprezentacji Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno – Sportowego „Sprawni – Razem” w Pile.

17 kwietnia 2018r. w Rawiczu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach pływackich na dystansie 50m i 100m z podziałem na dziewczęta i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i powyżej.

Nasze reprezentantki startowały w starszej kategorii wiekowej. Duży sukces odniosła Ola Kasperek, która zdobyła indywidualnie dwa złote medale: pierwszy w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 50m, a drugi w pływaniu stylem grzbietowym również na dystansie 50m. W pływaniu stylem grzbietowym na dystansie 50m Ada Kułak była piąta. Dziewczęta rywalizowały również w sztafecie 4x25m i zajęły pierwsze miejsce. Naszym uczennicom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w zawodach wojewódzkich i oczywiście gratulujemy sukcesów.