Strona Główna


 Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkonego 2019/2020,
 
koziołek ten
dzieciaki to
 
które odbędzie się 2 września o godzinie:
9.00 - msza św. w ZPO Gębice
   10.00 - uroczyste rozpoczęcie
roku szkolnego w ZSS Gębice
 Rok szkolny 2018/2019

 projekt logo

 

Za nami kolejny rok realizacji projektu Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach. W roku szkolnym 2018/2019 w projekcie wzięło udział 76 uczniów i 18 nauczycieli.

>>zobacz Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

 

 2019zakonczenie roku19 czerwca uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły dokonali podsumowania, oraz oficjalnego zakończenia roku szkolnego 2018/2019. 

 

>>zobaczWyróżnienie dla Naszej Uczennicy !!!!!!

 

2019 olakasperekSzczególne podziękowania oraz uznanie dla Aleksandry Kasperek za sportowe zaangażowanie, trud i wysiłek włożony podczas zawodów pływackich Związku Stowarzyszeń Społeczno - Sportowych "Sprawni Razem" w latach szkolnych 2017/2018 oraz 2018/2019.

 

>>zobacz Dzień Pamięci Powstańców Śląskich

plakat W czwartek, 13 czerwca, uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Powstańców Śląskich.

 

>>zobacz  VII edycja konkursu: „Jestem Polakiem"

polska Organizatorem konkursu jest posłanka na Sejm RP Maria Małgorzata Janyska. W tym roku finał odbył się w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach."

>>zobacz Jak nie czytam Jak czytam !!!!

czytamy-logoW miniony piątek po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że wspólne czytanie to fajna sprawa. Cała Kornelówka wzięła udział w ogólnokrajowej akcji „Jak nie czytam, jak czytam".

>>zobacz Szczecinek - ostatnia wycieczka w Kornelówce...

szczecinek2Ostatnia - bo dla klasy III gimnazjum. Uczniowie z wychowawcą i panem Piotrem Swadzyniakiem wyjechali do malowniczo położonego między dwoma jeziorami Szczecinka. Na brak atrakcji nie można było narzekać.

>>zobacz XXIII Regionalny Turniej Kręglarski
                   „Rodło 2019"

kregle1Jak co roku w czerwcu najlepsi sportowcy ze szkół i placówek, biorących udział w zawodach organizowanych pod auspicjami Stowarzyszenia Społeczno - Sportowego „Sprawni-Razem", spotykają się na pilskich torach bowlingowych hotelu „Rodło".

>>zobacz  Nasze trystyczno – krajoznawcze zainteresowania

polska dolny slask karpacz Witajcie kochane góry, o witaj droga ma rzeko, i oto jestem znów z wami, a byłem tak daleko. Tym cytatem Kazimierza Przerwy-Tetmajera pani Marzena Szcześniak i pan Piotr Mielcarek przywitali uczniów, którzy w ramach zajęć rozwijających zainteresowania, wjechali do Karpacza - miasteczka położonego u stóp pięknych Karkonoszy.

>>zobacz  Po zielonej trawie piłka goni...

 piłkaStanowiąca tytuł fraza to fragment tekstu piosenki, która zagrzewała do walki polskich piłkarzy podczas jednego z mundiali. Wykonawcą piosenki był pan Andrzej Dąbrowski, popularny, polski piosenkarz z lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

 

>>zobacz  Z  pamiętnika  „zielonoszkolniaka”… 

 

 2019 zielona szkoła1Godzina 8. minut 40. Wyjechaliśmy z Gębic w dobrym nastroju, pomimo że nawet niebo płakało za nami. Śniadanie w Podgajach i pierwsze zakupy.

 

>>zobacz  

 

 Zajęcia MÓWik w ZSS w Gębicach

 

Potrzeba komunikowania się z otoczeniem jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Mowa pozwala na wymianę informacji oraz wyrażenie własnych uczuć, myśli i potrzeb. Jest ona naturalną czynnością człowieka. Jednakże bywałą przypadki, gdy mowa jest poważnie zaburzona. W takiej sytuacji można pomóc stosując, adekwatnie do potrzeb, wspomagające lub alternatywne sposoby porozumiewania się

>>zobacz „Jubileuszowe Igrzyska Nike"

 2019 igrzyska NikeDla sportowców – świat walki i rywalizacji, niesprzyjająca pogoda, to nie taki groźny
do pokonania przeciwnik. Deszcz, czy przejmujące zimno nie stanowią przeszkody dla biegaczy, aby ci znaleźli się na bieżni stadionu.

 >>zobacz  „Zimna Zośka - gorące emocje"

 

Znalezione obrazy dla zapytania zawody bocceW dniu 15 maja 2019 r. w Rokietnicy koło Poznania odbył się VII Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Jak co roku, nasi uczniowie-zawodnicy wzięli udział w tej sympatycznej sportowo-rekreacyjnej imprezie.

 >>zobacz  „WITAJ  MAJOWA  JUTRZENKO"

 

3 majKonstytucja 3 Maja to symbol historyczno – narodowy, mocno zakorzeniony w świadomości patriotycznej Polaków.

 >>zobacz KOLEJNY  RAJD  RODZINNY

rajd rodzina26 kwietnia Zespół ds. promocji zdrowia zorganizował po raz kolejny Rajd Rodzinny na terenie Goraju - Zamku. Nasza trasa przebiegała od zabytkowej Masztalarni do zagrody dziczej Dąbrowa.

 >>zobacz  "Fajny film widziałem ..."

 

2019 kinoW czwartek, po przerwie świątecznej wybraliśmy się do czarnkowskiego Kina „Światowid".

 

 

 >>zobacz   "Festiwal  Nauk"

absolwentTradycyjnie już uczniowie opuszczający naszą szkołę w obecnym roku szkolnym, uczestniczyli w XIII już Festiwalu Nauk zorganizowanym przez czarnkowską "Górkę", czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie.

 

 >>zobacz   

 

Zajęcia warsztatowe dla nauczycieli ZSS w Gębicach

 

W roku szkolnym 2018/2019 odbyły się kolejne zajęcia szkoleniowe dla nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach w ramach projektu Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach.

>>czytaj dalej  "Wielkie jaj obieranie...."

Tak zaczęło się Wielkanocne śniadanie

 

wielkanocne-sniadanieDzień przed ważnym egzaminem warto spędzić w inny sposób niż nauka, aby się zrelaksować, odstresować, odpocząć, po prostu zająć umysł czymś innym, przyjemnym.
Kornelówka, jak zwykle, znalazła na to sposób!

 >>zobacz ZAPAL  SIĘ  NA  NIEBIESKO DLA AUTYZMU

 

2019autyzm2W 2007 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych podjęła rezolucję o ustanowieniu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji podejmowane są różne inicjatywy mające na celu zwrócenie uwagi na specyfikę funkcjonowania osób z autyzmem i problemy z jakimi borykają się ich rodziny, a także kształtowanie w społeczeństwie postaw opartych na szacunku i zrozumieniu.

 >>zobacz Kolorowy tydzień receptą na zdrowie

 

2019-zdrowie1 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy kolorowy tydzień, który miał na celu zaszczepić w nas dbałość o zdrowie.
W poniedziałek, który określiliśmy dniem niebieskim, piliśmy wodę.

 

 >>zobacz O KRÓLOWEJ NAUK - MATEMATYCE!

 

2019 dzien matematyki„Matematyka jest królową nauk" - takie hasło przewodziło naszym uczniom podczas zmagań w turnieju matematycznym, który odbył się naszej szkole w Dniu Matematyki tj.26 marca 2019 r.

 

 >>zobacz  „Będę tańczył przed Twoim tronem"

 

2019-rekolekcjeCzas Wielkiego Postu, czas przygotowania, oczekiwania na radość Zmartwychwstania.
Czas na chwile zadumy, oderwania się od nauki, lekcji, zajęć ... czas REKOLEKCJI w Kornelówce.

 

 >>zobacz  „Oni dla nas. My dla nich"

 

2019 wycieczkadomuzeum22.03.2019r. uczniowie klasy 2SP oraz klasy 1SP wraz panem Piotrem Swadzyniakiem i panią Agnieszką Wylegała wybrali się do Muzeum Ziemi Czarnkowskiej na wystawę pt. „Oni dla nas. My dla nich", zorganizowaną w setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

 >>zobacz  „W wycieczkowych nastrojach"

 

2019 z grzegorzemWiosenne słońce, śpiew ptaków zachęca do częstszego opuszczania murów szkolnych. Pan Grzegorz Rączka 28 marca z grupą uczniów z klas 2SP i 3SP wybrał się do Czarnkowa. Obejrzeli wystawę fotograficzną, autorstwa Sławka Łapawy: „Dzieci Świata".

 

 >>zobacz  XXIII Miting Pływacki

 

2019 pływanieNie tak dawno – 14 lutego grupka naszych uczniów – entuzjastów łyżwiarstwa w towarzystwie pani Kasi i pana Piotra miło i radośnie spędzała czas na lodowisku w kompleksie Aquapark w Pile. Upłynął dokładnie miesiąc i znowu Aquapark! Tym razem - pływalnia, gdzie podczas zawodów w swoich konkurencjach zmierzyli siły i umiejętności pływacy.

  >>zobacz Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym

 

tenis mistrzo7 marca w Gnieźnie odbyły się XXI Mistrzostwa Wielkopolski „Sprawni – Razem" w Tenisie Stołowym. W Mistrzostwach wzięło udział sześciu zawodników Nadnotecko – Pilskiego Związku Stowarzyszeń Społeczno – Sportowych „Sprawni – Razem"...

 

 >>zobacz  Językowy zawrót głowy – Dzień Języka Ojczystego

 

2019jezykowy zawrót głowy"Nie ma nic lepszego niż język, który jest łącznikiem życia społecznego,
kluczem do wiedzy, organem prawdy i rozsądku oraz modlitwy"
Ezop (VI w. p.n.e) bajkopisarz grecki

 

  >>zobacz Nowy rekord na Regionalnym Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych

 

bowlingKlub Olimpiad Specjalnych "Kornelówka" Gębice, rozpoczął kolejny sezon startów w turniejach i mityngach Olimpiad Specjalnych Polska. Dnia 5-go marca br. w NIKU BOWLING w Poznaniu odbył się Regionalny Turniej Bowlingowy.

 

 >>zobacz Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności w Wągrowcu

 

konkurs w Wągrowcu27 lutego uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z Gębickiej Kornelówki: Jankowska Sylwia, Urycka Weronika i Walczak Gracjan wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie Wiedzy i Umiejętności zorganizowanym przez Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Wągrowcu.

 >>zobacz KARNAWAŁ  W  BAJKOWO  -  BAŚNIOWYM  RYTMIE  !!!

 

2019 balik„Bajkowo i baśniowo" zrobiło się w Kornelówce w ostatni czwartek karnawału – Tłusty Czwartek. Tego dnia odbył się kolejny już integracyjny balik karnawałowy przebierańców klas I – III i Publicznego Przedszkola w Gębicach.

 >>zobacz OWOCOWO, CZERWONO, WALENTYNKOWO...
POWRÓT  KAWIARENKI

 

2019walentynki14 lutego w Walentynki została zorganizowana przez klasę pani Izabeli Strawa i pani Moniki Standio w ramach kontynuacji projektu pani Karoliny Rybarczyk kolejna Kawiarenka.

 >>zobacz Na lodowisku Aqua Park w Pile

 

lodowisko olaFerie już za nami... Przyznać jednak należy, że zima nie była nam łaskawa – brakowało śniegu i mrozu. Okoliczne pagórki „świeciły" pustkami, brakowało beztroskiej, swawolnej zabawy na sankach i nartach.                            

 

>>zobacz "Już nic nie będzie takie samo..... Pozostaną wspomnienia"

 

2019 danka

W 2000 roku swoją niezapomnianą podróż z Zespołem Szkół Specjalnych w Gębicach rozpoczęła Pani Danuta Szcześniak. Przez ten czas było wiele sukcesów, radości i satysfakcji, ale też trochę trudności i zmartwień, bo takie jest życie.

 >>zobacz 

 

 

Matematyka jest ciekawa

 

W ramach projektu pn. „Doświadczam siebie świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach”, także w kolejnym roku realizacyjnym, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach biorą udział w dodatkowych zajęciach matematycznych.

>>czytaj dalej 

Zajęcia w ogródku meteorologiczny w ZSS w Gębicach

 

W ramach realizacji projektu pn. „Doświadczam siebie świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach” uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach także w roku szkolnym 2018/2019 zgłębiają tematykę związaną z pogodą i klimatem.

>>czytaj dalej 

Karnawałowy Bal Charytatywny

 

Odbędzie się 23 lutego 2019 r. w  Sarbi koło Czarnkowa, w godzinach od 20.00 do 03.30. Organizatorzy - Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych w Gębicach, zapewniają zabawę przy muzyce zepołu San Marco, doskonałe menu, loterię fantową oraz wiele innych fascynujących atrakcji. Całkowity dochód przekazany będzie na zakup windy krzesełkowej dla dzieci niepełnosprawnych w Zespole Szkół Specjalnych w Gębicach.  Zaproszenia na bal i wszelkie informacje, dostępne u pani Sylwii Wojnarowskiej-Filody pod nr tel. 602 745 704. Zapraszamy.

 

zabawa

 

 Zobacz Facebook    Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych im.K.Makuszyńskiego w Gębicach 

  "Mikołaj nas zaskoczył..."

 

2018 mikołaj Od samego rana w szkole panowało wielkie poruszenie. Na korytarzach i w klasach zrobiło się czerwono od mikołajkowych czapeczek. Mimo że co roku odwiedza nas Święty Mikołaj, to towarzyszące emocje są zawsze bardzo duże.

 

  >>zobacz"Tenis z Mikołajem"

 

2018 tenisZ czym kojarzy się 6 grudnia? Z pewnością każde zapytane o to dziecko odpowiedziałoby, że ze Świętym Mikołajem, z jego cichą wizytą i prezentami. Uczniom oraz nauczycielom Kornelówki ów dzień kojarzy się dodatkowo z tenisem stołowym. To właśnie tutaj, w ten radosny dla dzieciaków dzień zjeżdżają się entuzjaści tej popularnej dyscypliny sportowej.

 

  >>czytaj dalej "Bombki z filcu"

 

filcowa bombka4 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty filcowania wełny owczej na sucho, które, specjalnie dla rodziców uczniów, przeprowadziła pani Monika Standio.

  

>>czytaj dalej   "Pan Mikołaj wszystkich kocha......"

 

2018 w szkole na gorceUśmiechnięte, radosne, szczęśliwe dzieci.... – bezcenne Wszystko za sprawą mikołajowego szaleństwa, które opanowało Gębicką Kornelówkę. Po pełnych wrażeń, wspaniałych szkolnych MIKOŁAJKACH zorganizowanych przez Radę Rodziców, najmłodsi wybrali się na cykliczną imprezę „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie.

  

>>czytaj dalej  100 dobrych uczynków na 100 – lecie Odzyskania Niepodległości

 

szpitalNa początku grudnia delegacja uczniów z klas IV-VI wraz z opiekunami panią Izabelą Strawą i panią Justyną Różycką wybrała się do Powiatowego Szpitala w Czarnkowie.

 

>>czytaj dalej"Idziesz przez wieki"

208 idziemy przez wieki"Bóg zawsze z człowiekiem, Kościół zawsze z Narodem", "Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty, mówi Pan Bóg wasz" Kpł.19,2

 

>>czytaj dalej 

2018-11-30 andrzejki"Andrzejkowo Imprezowo Dyskotekowo"

 

 

>>zobacz"Kawiarenka w blaskach słońca, zapachach i smakach afrykańskich"

 

2018 kawiarenka kamerunTym razem nasza szkolna kawiarenka przekazała zysk na potrzeby dzieci z Kamerunu.

 

 

>>zobacz  "O jeżach słów kilka "

 

2018 dzien jezaW piątek 23 listopada2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Jeża".
Z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

 

>>czytaj dalej Z wizytą na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Gębicach

 

2018praktyka Uczniowie klas 1-3 Szkoły Przyspasabiającej do Pracy na zajęciach praktycznych wykonywali ozdoby choinkowe.

 

>>zobacz  "Studentki UAM bez Granic na Czerwonej Wyspie"

 

2018-11-24madagaskar124 listopada odwiedziły nas studentki z Koła Edukacji Międzykulturowej z Poznania, które opowiedziały nam o wolontariacie na Madagaskarze.

 

>>zobacz  "Dzień Pracownika Socjalnego"

 

2018-11-21pracownik socjalny21 listopada Samorząd Uczniowski ZSS Gębice wraz z opiekunami panią Moniką i panią Anią udali się do miejscowego Domu Pomocy Społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej, aby złożyć serdeczne życzenia pracownikom. Spotkania odbyły się w miłej i ciepłej atmosferze.

 

   "Udział uczniów Kornelówki w V Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Form Profilaktycznych w Białej"

 

2018 profilaktyka20.11.2018 grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im Kornela Makuszyńskiego
w Gębicach (Kacper Wika, Hubert Świątek, Klaudia Stawikowska, Sylwia Jankowska, Sandra Ottenbreit i Krzysztof Maćkowiak) wzięła udział w V Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Form Profilaktycznych w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Białej.

 

>>czytaj dalej  "To już jedenastka i szóstka"

 

patron2018Czas biegnie nieubłaganie. Jeszcze mamy w pamięci dziesiątą, jubileuszową celebrę z okazji nadania Zespołowi Szkół Specjalnych w Gębicach imienia Kornela Makuszyńskiego i piąty finał projektu „Otwarty Świat" Fundacji APJA, a już dogoniła nas jedenasta rocznica i szósty finał tych wydarzeń.

 

facebook>>czytaj dalej 

  100 na 100  dla  Niepodległej  w  ZSS Gębice

2018 dobre uczynki 2

 

2018 bieg na 100 lecie

2018 kawiarenka

 

 

 

 

 

 >>zobacz!!!!!!!

   100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

 

2018-11-09 taniec-z-flagaDzisiejszy dzień w naszej szkole był wyjątkowy. Świąteczne stroje, na których widniały biało - czerwone kotyliony, pieśni, symbole narodowe, zapach pieczonych rogalików, wprowadziły nas w niecodzienną, uroczystą atmosferę.

 

>>czytaj dalej "Kawiarenka w ZSS Gębice"

 

2018kawiarenakaW terminie od 8 listopada do 20 grudnia 2018 roku w naszej szkole jest realizowany gimnazjalny projekt pt. "Kawiarenka - czy potrafisz ugościć klienta?". W przedsięwzięciu biorą udział uczennice oraz uczniowie klasy III gimnazjum z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Ich zadaniem jest przygotowanie na każdy czwartek tematycznego menu i rozprowadzenie go wśród społeczności szkolnej za drobną opłatą.

 

>>czytaj dalej Zawodów Olimpiad Specjalnych ciąg dalszy...

 

znaczek plywania7 listopada br. w Szamotułach, odbył się XXII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Ta coroczna edycja zawodów pływackich ponownie przyciągnęła do Szamotuł ogromną rzeszę uczniów i uczennic szkół specjalnych oraz podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej z całego województwa wielkopolskiego.

 

>>czytaj dalej Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

2018kamizelka29 października 2018 r. w naszej szkole z okazji Dnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyło się spotkanie, z zaproszonymi przez nas gośćmi, panem Stanisławem Bartolem i Ireneuszem Michniakiem z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile.

 

>>czytaj dalej 100 dobrych uczynków - 100 szalików na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

2018-11-08 szaliki w szkoleDnia 8 listopada 2018 roku nastąpi finał naszej akcji. Szaliki będą rozwieszane na terenie Miasta Czarnków przez Radę Rodziców i uczniów gębickiej „Kornelówki”. Kochani, piękne szaliki z karteczkami „Ja wcale się nie zgubiłem. Proszę zabierz mnie ze sobą jeśli Ci zimno. Nie marznij więcej!” będą na Was czekały między innymi na Placu Wolności, w Parku Staszica przed budynkiem Starostwa oraz między Szpitalem a Liceum Ogólnokształcącym. Jeśli masz taką potrzebę lub znasz kogoś kogo nasz szalik otuli i ogrzeje tej zimy prosimy ZABIERZ GO ZE SOBĄ. Sprawicie nam ogromną radość przesyłając w komentarzach zdjęcia w naszych szalikach.

 

Pozdrawiamy
Rada Rodziców
przy ZSS im. K. Makuszyńskiego w Gębicach

 100 dobrych uczynków - 100 szalików na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za tak liczne włączenie się do naszej akcji. Liczba szalików przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Szczególne podziękowania kierujemy do Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Krzyżu Wielkopolskim. Dziękujemy również Szanownej Dyrekcji naszej szkoły, nauczycielom, rodzicom, wujkom, ciociom, i dziadkom, którzy wsparli naszą Akcję. Wielkie serduszko dla Pani Bogusi i reszty ekipy za wypranie i wyprasowanie szalików. Jesteście wspaniali.

Rada Rodziców

przy ZSS im. K. Makuszyńskiego w Gębicach

2018-11-08 szaliki w szkle32018-11-08 szalikiw szkole2

  100 dobrych uczynków - 100 szalików na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

100 szalikówNasza Akcja Szalikowa wzorowana na Akcji zainicjowanej w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku, dobiegła końca. Szaliki zostały rozwieszone. Niektóre mają już swoich nowych właścicieli co nas OGROMNIE cieszy. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszych „100 dobrych uczynków na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości".

 

>>czytaj dalejXIV Regionalny Turniej Warcabowy w Gębicach

 

warcabyTegoroczny, XIV już Regionalny Turniej Warcabowy dla organizacji sportowej „Sprawni-Razem”, odbył się w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach  18 października 2018 roku.

 

>>czytaj dalej 

 

Projekt
Doświadczam siebie i świat.
Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne
dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach

 

W świecie meteorytów, minerałów i skamielin

 

Dzieci i młodzież uczestniczące w projektowych zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych w ramach Akademii Matematyczno-Przyrodniczej 22 października w towarzystwie pani Marzeny, Doroty i Danki wzięli udział w bardzo ciekawej wycieczce do Muzeum Ziemi i Lapidarium w Poznaniu oraz do Rezerwatu Meteoryt w Morasku.

>>czytaj dalej 

Projekt
Doświadczam siebie i świat.
Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne
dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach

 

Kolejny rok przygody z przyrodą 

 

Zrywają się o świcie, a potem przecierają oczy… i to nie tylko z niewyspania…, ale także dlatego, że bezustannie zdumiewa ich przyroda, jej obiekty, zjawiska i zależności między nimi.

>>czytaj dalej 

160 koni, kajaki i łódki

 

Po dłuższym okresie niesprzyjającej pogody traktującej nas chłodem, wiatrem i deszczem, piątek, 5 października pokazał swoje słoneczne i ciepłe, jesienne oblicze. Zastanawiamy się, czy to zwyczajne szczęście, czy wypracowana nagroda, ponieważ przez 5 dni, od 17 do 21 września, uczniowie gębickiej „Kornelówki” z zapałem i mozołem zajęci byli budową kajaków. Zwieńczeniem wykonanej pracy było uroczyste wodowanie wybudowanych jednostek.

>>czytaj dalej 

Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w internecie?

 

W niniejszej publikacji odsyłamy Państwa do materiałów dla rodziców opracowanych dla potrzeb projektu „Cyfrowo Bezpieczni”.

 >> POBIERZ 

XX Jesienne Biegi Przełajowe

25.09.2018r.

 złoty medal – sezon otwarty

 

Już martwiliśmy się, że wczorajszy deszcz pokrzyżuje nam plany. Wtorkowy poranek przywitał nas bowiem bardzo chłodną aurą. Jednak nawet ona nie zdołała ostudzić zapału naszych zawodników przed XX Jesiennymi Biegami Przełajowymi „na Górce” w Czarnkowie.

>>czytaj dalej 

Dzień Pieczonego Ziemniaka na pożegnanie lata

 

ziemniak24 września zorganizowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka na pożegnanie tegorocznego, wyjątkowo gorącego lata. Do udziału we wspólnej zabawie zaprosiliśmy wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno- Wychowawczego „ Nasz Dom” wraz z Siostrą Dyrektor, opiekunami i siostrami wychowawczyniami.

>>czytaj dalej 

XI Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych

 

biegi znaczekZawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska z gębickiej „Kornelówki” znów spisali się na medal… a nawet na dwa! 22 września br. odbył się w Poznaniu XI już Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych – Poznań Cytadela 2018.

>>czytaj dalej 

AKADEMIA DLA RODZICÓW

Oferta na rok szkolny 2018/2019

 >> POBIERZ