Articles

2019 absolwenci

 
naukowiecTradycyjnie już uczniowie opuszczający naszą szkołę w obecnym roku szkolnym, uczestniczyli w XIII już Festiwalu Nauk zorganizowanym przez czarnkowską "Górkę", czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie.
Motto tegorocznej imprezy brzmiało: Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody, im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.
Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w pokazach interaktywnych z fizyki i chemii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z użyciem ciekłego azotu oraz kontrolowany ogień uzyskany przy użyciu karbidu. Chętnie zwiedzano pracownie sprzedaży, gabinet kosmetyczny, pracownię fryzjerską, spawalnię, czy stację kontroli pojazdów.
Była również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z języka niemieckiego - udział w warsztatach językowych oraz uczestniczenie w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Zainteresowane osoby uzyskały informacje o zawodach: kucharz, cukiernik. Miłym akcentem wieńczącym pobyt na "Górce" było zwiedzanie izby pamięci patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie.