Articles

2019 Jesienne biegi przełajowe

2019 biegi przełajowe

Dnia 24 września 2019r. uczennice i uczniowie Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach uczestniczyli w zawodach sportowych, które odbyły się na dość trudnej trasie biegowej Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie.

i Patryk Nyka.

Wszyscy zawodnicy startowali w młodszej kategorii wiekowej, do lat szesnastu.
Dziewczęta zdobyły dwa medale (Klaudia Stawikowska – złoty i Sylwia Wachowiak – srebrny), a w klasyfikacji drużynowej, również dzięki punktacji uzyskanej przez naszą najmłodszą uczestniczkę – Arletę Wiśniewską (IV miejsce), wywalczyły puchar. Medalistki zakwalifikowały się do udziału w ogólnopolskich zawodach, które odbędą się w październiku w Warszawie.
Nieco słabiej w tym roku wypadli chłopcy – najwyższą lokatę dla Zespołu Szkół w Gębicach uzyskał Krzysztof Ślęga – IV miejsce, za nim Kacper Denisiuk – VI miejsce. Pozostali zajęli odleglejsze klasyfikacje, ale to i tak świetne wyniki na 18 startujących w tej kategorii. Na szczególne uznanie zasłużyli najmłodsi – Arek i Patryk, którzy dzielnie i sprawnie dobiegli do mety.
Pogoda tego dnia niezbyt nam dopisała, było chłodno, ale nie przeszkodziło to uczestnikom w udziale i kibicowaniu w meczu sparingowym z gospodarzami, który odbył się po posiłku regeneracyjnym i krótkim odpoczynku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej postawy!