2019 laboratorium wyobraźni

 

laboratorium2

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach w ramach realizacji projektu „Doświadczam siebie świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach" odwiedzili Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM. Podczas wycieczki dzieci odwiedziły Palanetarium, gdzie obserwowały kosmos na kopule imitującej sklepienie niebieskie, a także uczestniczyły w tematycznych zajęciach z dziedziny fizyki, chemii i biologii. Udział w warsztatach pozwolił poznawać w praktyce zagadnienia z takich dziedzin jak hydrostatyka, elektryczność, ciśnienie, magnetyzm, optyka czy ekologia. Każde dziecko mogło samodzielnie przekonać się min. jak działa siła odśrodkowa, jak działają obwody elektryczne i czy można rysować lodem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć również ciemnię i obserwować w niej zjawiska związane ze światłem (min. nakładanie barw i lustro fenickie). Wycieczka podobała się nie tylko uczniom ZSS w Gębicach, ale także ich opiekunom. Laboratorium Wyobraźni to niezwykłe miejsce, w którym poprzez zabawę można uczyć się i realizować program nauczania.

laboratorium3laboratorium 4