2019 wizyta w piekarni

 

piekarnia 2

15 listopada klasa IIIż wybrała się na wycieczkę do Zakładu Piekarniczo
– Cukierniczego SENDAL w Lubaszu. Celem wyjazdu było zapoznanie ze specyfiką pracy piekarza, oraz technologią wyrobu pieczywa. Uczniowie zostali oprowadzeni po najważniejszych pomieszczeniach piekarni. Słuchając wszelkich informacji o etapach powstawania chleba, z wielkim zainteresowaniem obserwowali jednocześnie pracę piekarzy oraz różnorodnych urządzeń służących do wyrobu chleba i innego rodzaju pieczywa.
Na końcu czekała na nich słodka niespodzianka - kartonik smacznych, kruchych ciasteczek z marmoladą. Następnie wyruszyli w poszukiwaniu sklepu firmowego piekarni SENDAL, aby zakupić „słodkie pamiątki" z wycieczki. Tam spotkało ich kolejne pozytywne zaskoczenie, gdyż po zakupach, przemiłe panie ekspedientki poczęstowały wszystkich wspaniałym pączkami!
To była cudowna wycieczka, uśmiech nie znikał z twarzy chłopców, a ponury listopadowy dzień stał się po prostu piękny.
Serdecznie dziękujemy właścicielom piekarni Sendal oraz wszystkim pracownikom za okazaną gościnność oraz miłą atmosferę.

 

piekarnia 3piekarnia 4

piekarnia5piekarnia6