Articles

Na lodowisku AQUA PARK w Pile

 

Wkrótce ferie zimowe, na co z utęsknieniem oczekują dzieci i młodzież szkolna. Ten czas można aktywnie i z radością spędzić na ośnieżonych pagórkach, czy na lodzie, korzystając w ten sposób z uroków, jakie daje nam zima. Należy jednak zaznaczyć, aby podczas zabaw zimowych zachować rozsądek i bezpieczeństwo.

6 lutego, w godzinach popołudniowych, troje uczniów naszej szkoły : Klaudia Stawikowska, Piotr Nowak oraz Szymon Stokłos pod opieką pana Piotra Swadzyniaka udało się do Piły na lodowisko w kompleksie rekreacyjno – sportowym AQUA PARK. Po wejściu na teren obiektu i otrzymaniu informacji w recepcji okazało się, że na tafli lodowiska aktualnie jest komplet uczestników, co potrwa jeszcze około czterdziestu minut. Nic straconego. W tym czasie uczniowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z lodowiska, cennikiem biletów, czasem otwarcia lodowiska, rezerwacjami, itp. Oczywiście był czas na wypicie ciepłej herbatki. Zarówno uczniowie, jak i pan Piotr, skorzystali z łyżew wypożyczonych. Każdy doskonale poradził sobie założeniem sprzętu na nogi oraz przemarszem w nich na lodowisko.

Po wejściu na lodowisko nastąpiło krótkie sprawdzenie umiejętności poruszania się na łyżwach poszczególnych uczestników – każdy „zdał egzamin”. Czas pobytu na tafli lodowiska zastał wykorzystany na doskonalenie jazdy na łyżwach, nabywanie nowych umiejętności. Radość i dobra zabawa, towarzyszące gromadce naszych łyżwiarzy, została utrwalona na fotografiach. W drodze powrotnej z Piły wszyscy jednogłośnie wołali: „proszę pana my chcemy jeszcze raz pojechać na lodowisko!”.

Miejmy nadzieję, że spełni się prośba uczniówi będzie to większa liczba entuzjastów łyżwiarstwa.

 

 

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/na-lodowisku-aqua-park-w-pile