Articles

WIOSENNY MARSZ KU SŁOŃCU – IV EDYCJA

 

 

Z samego rana przywitało nas piękne słońce, które towarzyszyło nam przez resztę dnia. Krótki dzwonek, kilka słów organizatorów i byliśmy gotowi do drogi. „Wiosennym Marszem ku Słońcu” dotarliśmy do Gębiczyna, gdzie czekało na nas wiele atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okoliczność. Uczniowie wraz z nauczycielami i Tekillą na czele żwawym krokiem pokonali drogę w niecałe 1,5 godziny… - BRAWO MY!

Po intensywnym „maratonie” każdy z uczestników uzupełnił stracone kalorie oraz rozgrzał się przy ognisku. Dodało to uczniom wiele energii. I o to chodziło, bo tak naprawdę zabawa dopiero się zaczynała. Nie omieszkaliśmy również odśpiewać gromkie „100 lat” dla Julii, która właśnie tego dnia obchodziła swoje osiemnaste urodziny.

Na przygotowanych przez nauczycieli stanowiskach każdy znalazł coś dla siebie. Nawiązując do zbliżającej się tradycji wielkanocnej mogliśmy spróbować sił w celnych strzałach do kubeczków z pistoletu na wodę. Dla najwytrwalszych, którzy niedostatecznie zmęczyli się marszem, pani Dorotka przygotowała rekwizyty sportowe: skakanki, hula hop, piłki. Jeżeli ktoś miał ochotę na wiosenną zmianę wizerunku, można było przymierzyć peruki w różnych kolorach, długościach oraz zabawne rekwizyty. Dla tych, wśród których zwyciężył zmysł artystyczny, można było dokonać trzyczęściowego portretu „Pani Wiosny”.

Dalej wspólna zabawa w przeciąganie liny, gry i zabawy z piłką w różnych odsłonach oraz zajęcia z rytmiki, muzyki i tańca w rytmie zumby. Można było pospacerować z Tekillą po terenie Fundacji, który nasi uczniowie już dobrze znają. Podziwiać, jak zwykle, urocze konie na wybiegu. Słuchać pierwszych odgłosów wiosny i napawać się jej zapachem.

Przed wymarszem w drogę powrotną posililiśmy się kiełbaską z ogniska, uzupełniliśmy płyny i z równie wielkim entuzjazmem przybyliśmy do szkoły.

Tego dnia udoskonaliliśmy własne zdolności interpersonalne i integrujące, kondycyjne, sprawnościowe i sportowe, poszerzyliśmy wiedzę przyrodniczą i orientacji w terenie. Tego dnia znów wiele się nauczyliśm!

 

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/zssgebice/photos/?tab=album&album_id=512839405779914