Articles

Kwiecień miesiącem piłki nożnej

10 kwietnia 2018 roku na „ORLIKU” w Kobylcu k/Wągrowca odbył się XXXIV Regionalny Turniej Piłki Nożnej na trawie, który honorowym patronatem objął Starosta Wągrowiecki. Zaznaczyć należy, że ta, cyklicznie organizowana w Wągrowcu impreza sportowa, już od trzydziestu czterech lat odbywa się właśnie w kwietniu.

W turnieju wzięły udział drużyny piłkarzy z powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, wągrowieckiego i złotowskiego.

Drużyna z Gębic wystąpiła w kategorii szkół podstawowych w składzie: Kacper Denisuk, Krzysztof Ślęga, Piotr Nowak, Kacper Cieślik, Patryk Nyka oraz bracia Paweł i Maciej Budnerowie. Zgodnie z programem turnieju chłopcy rozegrali dwa mecze: z drużyną z Jastrowia oraz z Wągrowca. Chociaż podczas rozgrywek dało się zauważyć zaciętą, waleczną postawę zawodników, to rezultat, zarówno pierwszego meczu jak i drugiego, okazał się korzystny dla przeciwników. Pierwszy z meczów z Jastrowiem przegrany 2:0. Drugi mecz również pozostawia dużo do życzenia, ale przegraliśmy z honorem 4:3. Autorami bramek dla Gębic to Paweł Budner – jedna bramka i Patryk Nyka – dwie bramki. W wyniku rozgrywek drużyna z Gębic zajęła trzecie miejsce, za co otrzymała dyplom, a każdy z zawodników medal.

 

Galeria zdjęć:http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/kwiecie-miesicem-piki-nonej