Articles

Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

 

Klub Olimpiad Specjalnych "Kornelówka" Gębice, zawodowo rozpoczął kolejny sezon startów w turniejach i mityngach Olimpiad Specjalnych Polska. 16 kwietnia br. w NIKU BOWLING w Poznaniu odbył się Regionalny Turniej Bowlingowy.

Wyjazd uczniów Gębickiej Kornelówki mógł dojść do skutku dzięki dotacji celowej z Gminy Czarnków, która już piąty raz z rzędu pomaga naszym zawodnikom w realizacji ich sportowych pasji. Konkurencja podczas tych zawodów była niesłychana: wystartowało równo 100 zawodników (ze 108 zgłoszonych), a rywalizacji sportowej wzięły udział prawie wszystkie Kluby Olimpiad Specjalnych z Wielkopolski. Zespół Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach reprezentowało siedmioro zawodników: Janusz Bydałek, Kacper Cieślik, Mikołaj Grala, Krystyna Kogut, Julita Kwiatkowska, Marek Nawrot i Gracjan Szymczyk (dwaj ostatni uczniowie są nowymi zawodnikami Klubu i był to ich debiut na tego typu imprezie). Na początku nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów przez dyrektor regionalną O.S. Natalię Nowak, następnie wywieszono flagę tej międzynarodowej organizacji i odsłuchano hymnu, po czym odbyła się krótka część artystyczna. Atmosferę podczas trwania turnieju można było określić jako prawdziwą rywalizację sportową na wesoło, gdyż zawodnicy, walcząc o medale, jednocześnie doskonale się bawili. Po zaciętych bojach i dziesiątkach rzutów kulami, sędziowie podliczyli wyniki.

Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i z tarczą wrócili do domów. Pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej wywalczył Kacper Cieślik, zdobywając tym samym złoty medal turnieju, dwa drugie miejsca (i oczywiście srebrne medale) zajęli: Marek Nawrot i Krystyna Kogut, a na trzeciej lokacie (w starszej kategorii wiekowej) znalazł się Janusz Bydałek, przywożąc ze sobą medal brązowy.

Radości i zabawy było co niemiara, ale w końcu trzeba było wracać. Po obfitym obiedzie uczniowie wraz ze swoim opiekunem-trenerem Piotrem Mielcarkiem, wrócili w wyśmienitych nastrojach do domów.

 

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/2018-regionalny-turniej-bowlingowy-olimpiad-specjalnych