Articles

4 x III. = XXII Regionalny Turniej Kręglarski „Sprawni-Razem” Piła 2018

 

 

 

Jak co roku, blisko terminu obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka, czworo reprezentantów naszej szkoły wyjeżdża do Piły na turniej kręglarski. Tegoroczny odbył się 6. czerwca 2018 roku. Uczestniczyli w nim: Maciej Budner, Elżbieta Demska, Klaudia Stawikowska oraz Patryk Nyka. W sumie do rywalizacji przystąpiło niespełna 20 zawodników z Piły, Wągrowca, Starej Łubianki oraz Gębic. Turniej rozegrano na czterech torach odpowiednio z podziałem na wiek i płeć zawodników. Każdy oddał po 20 rzutów. Swoją obecnością podczas uroczystego otwarcia zaszczycili nas: pan Eligiusz Komarowski – starosta pilski, pani Beata Dudzińska – wiceprezydent Piły, pani Justyna Michaelis-Nowak – wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile oraz jak zwykle rezolutna pani Aleksandra Błażejewska – prezes Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” w Pile i jednocześnie gospodarz turnieju.

Choć zawodników było niewielu gra wcale nie toczyła się szybko. Najstarsi, a zarazem najbardziej skupieni, zakończyli rywalizację najpóźniej. Juniorzy za to, z wielkimi emocjami, czekali na ostateczne wyniki, aż do końca 10 rudny. Tak naprawdę o miejscach na podium zadecydowały ostatnie rzuty, padło wiele STRIKE’ów i SPARE’ów. Nasi zawodnicy wytrwale walczyli o II, III lub IV miejsca. Do końca nie byliśmy pewni podium. Klaudia już zdążyła się zasmucić, że wróci bez medalu, a Maciej i Ela zacięcie walczyli o srebro. Ostatecznie wszyscy „spisali się na medal”, bo każdy z czworga zawodników powrócił do domu z brązem, a więc każdy zajął III. miejsce na podium. Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły również III. miejsce, a chłopcy II. Zabawa, jak zwykle, była przednia!

 Wszystkim serdecznie gratulujemy

 

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/4-x-iii-xxii-regionalny-turniej-krglarski-sprawni-razem-pia-2018