Rok szkolny 2013/2014Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

 Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/2014Pokazali swoje talenty

W Zespole Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego w Gębicach 10 czerwca 2014 r. odbył się VI Międzyszkolny Konkurs "Mam Talent". Uczestnicy konkursu zaprezentowali się jako wokaliści, tancerze, recytatorzy, instrumentaliści oraz rysownicy.

>>czytaj dalej Wycieczka szkolna do Parku Rozrywki Gigaowadów
w Lubnicy

10 czerwca 2014 r. odbyła się wycieczka szkolna najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tym razem wybraliśmy się do Parku Gigaowadów w Lubnicy koło Okonka.

>>czytaj dalejNajlepszy informatyk gębickiej kornelówki

6 czerwca 2014 r. kolejny już raz odbył się w Zespole Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego w Gębicach konkurs "Najlepszy informatyk szkoły".

>>czytaj dalejAkcja Rowery dla szkoły zakończona!

Nie od wczoraj wiadomo, że edukacja komunikacyjna i kwestie bezpieczeństwa na drodze są tematem ważnym i stale aktualnym. Zarówno dla kierowców pojazdów mechanicznych, rowerzystów, czy pieszych, znajomość przepisów ruchu drogowego jest niesłychanie istotnym zagadnieniem, ale bez odpowiedniej praktyki i zdobytego doświadczenia, to zagadnienie pozostanie tylko w sferze teorii.

>>czytaj dalejII Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

Bocce (lub bocci, boccie) - dyscyplina sportu ściśle związana z pétanque , bowls, grą prowansalską wywodzącą się z gry znanej już w starożytnym Imperium rzymskim. Gra rozwinęła się do swojej aktualnej formy we Włoszech, jest znana w całej Europie a także w krajach zamorskich, gdzie przebywali włoscy imigranci, m.in. w Australia, Ameryka Północna i Ameryka Południowa (gdzie jest znana jako bochas; bolas criollas w Wenezueli). 

>>czytaj dalej Czytające Mamy

W pierwszym tygodniu czerwca 2014 r. nasza szkoła tak, jak wiele innych placówek w całej Polsce, włączyła się do Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania. Mama Jagody - Beata i mama Kubusia - Agnieszka czytały dzieciom i młodzieży ciekawe bajki i opowiadania. 

>>czytaj dalej Tydzień działań przeciw agresji i przemocy 2014

W dniach 26.05.2014 r. - 09.06.2014r. w Zespole Szkół Specjalnych w Gębicach odbywała się kolejna edycja akcji "Tygodnia bez agresji i przemocy". Działaniami objęci byli wszyscy uczniowie szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem klas, gdzie problem agresji jest największy. W tym roku zajęcia skupiły się odnajdywaniu alternatywnych wobec agresji i przemocy wzorców zachowań w sytuacjach trudnych. Po raz pierwszy wykorzystano metodę Treningu Zastępowania Agresji ART.

>>czytaj dalej

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/tydzie-dziaa-przeciw-agresji-i-przemocy-2014Olimpiada Rodzinna

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Rada Sołecka wsi Gębice wraz ze Stowarzyszeniem ?Przyjazna wieś? zorganizowała Olimpiadę Rodzinną, która odbyła się na boisku przy sali WDK w Gębicach. Nasza szkoła, wraz z innymi placówkami oświatowymi z terenu Gębic, miała w tym przedsięwzięciu niemały udział. Festyn ten stał się wspaniałą okazją do integracji społeczeństwa lokalnego.

>>czytaj dalej     

Piłkarskie święto nad Notecią

W słoneczny weekend w Czarnkowie, przed Mundialem w Brazylii, odbyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej drużyn 11-osobowych Związku Stowarzyszeń Społeczno - Sportowych "Sprawni-Razem". 

>>czytaj dalej  "Kołyska"sprawiła,
że Kornelówka trzecie miejsce zdobyła!

Sprawozdanie z udziału w VI Rejonowym Przeglądzie Teatralnym Osób Niepełnosprawnych, który odbył się 29 maja w hali widowiskowo-sportowej w Trzciance.

 >>czytaj dalej Drozda śpiewaka sposoby na ptaszyny,
czyli o Wągrowieckich Spotkaniach słów kilka

Śpiewa 14 zwrotek swojej pieśni, każdą zwrotkę przeplata tym samym refrenem. Po co to robi? Kto wie? Po to, by zwabić samiczkę, która zamieszka z nim w gnieździe. Ale cóż to za gniazdo - prawdziwy pałac. Drozd śpiewak (by nie powiedzieć "spryciak") zbiera błyskotki całymi tygodniami i dekoruje nimi gniazdo. Koraliki, nakrętki, guziki. Prym wiodą kapsle po oranżadzie powiedzmy, z których wewnętrznej ścianki wyciąga gumowe wyściółki. Taki kapsel to skarb - błyszczy i mieni się w słońcu. Po co to robi? No po co? Kto wie? 

>>czytaj dalej Dzień Afryki

Dnia 27 maja w Zespole Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego w Gębicach obchodziliśmy po raz pierwszy.

Celem imprezy było ukazanie Afryki z jednej strony, jako barwnego kontynentu pełnego różnorodności flory i fauny, klimatu, grup etnicznych, z drugiej zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się na co dzień jego mieszkańcy: plaga chorób, brak wody, wojny domowe.

>>czytaj dalej Marsz wokół jeziora

W sobotę 17. 05. 2014 r., z inicjatywy rodziców, odbył się II Rajd Rodzinny, którego głównym celem było propagowanie zdrowego stylu życia. Na miejsce spotkania wybrano plażę nad jeziorem w Lubaszu. Uczestniczący w rajdzie nauczyciele i rodzice uczniów wraz z całymi rodzinami przemierzyli trasę ścieżki edukacyjnej brzegami Jeziora Dużego, aż do miejsca, zwanego Sławienkiem. Długość trasy spacerowej liczy ponad 1600 metrów.

>>czytaj dalej Wycieczka do stolarni

13 maja br. wybraliśmy się do stolarni w Sarbi. Uczniowie klas I i II gimnazjum oraz kl. II szkoły przysposabiającej do pracy w ramach zajęć technicznych mogli wraz z opiekunami Anną Kozera-Korczyc, Moniką Standio i Grzegorzem Rączką zapoznać się ze specyfiką pracy stolarzy tam pracujących.

>>czytaj dalej   

I nawet Koziołek i nawet słońce
i nawet Niebo było RAZEM z nami

Nie mogło być inaczej, bo cóż stałoby się, gdyby sprawdziła się prognoza pogody? Oj nietęgą minę miałby Koziołek (czytaj: siostra Zuzy), który ciesząc się słońcem, RAZEM z dzieciakami, brykał 3 maja po czarnkowskim Placu Wolności? Nawet to słońce, na upstrzonym pojedynczymi chmurami niebie, było tego dnia RAZEM z nami. A kto oprócz słońca był RAZEM z nami? Masa ludzi dobrej woli.

>>czytaj dalej Godni godności (!)

Chciałam napisać kilka słów o godności. Zanim jednak się rozhulam w swych rozważaniach, podzielę się wspomnieniem pewnego zdarzenia, które do dziś mam bardzo wyraźnie przed oczami, a które miało miejsce kilka lat temu podczas zjazdu  z okazji 50 - Lecia istnienia mojego Liceum.

>>czytaj dalej   

DzieńZiemi - Święto Całej Planety

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole odbyły się 24 kwietnia. Uroczystość rozpoczęła się apelem, a następnie pani Iwona Kostrzewa-Lewińska, opiekunka schroniska i właścicielka sklepu zoologicznego w Chodzieży, wystąpiła z pokazem i pogadanką. Pani Iwona w ciekawy sposób opowiadała o rzadkich gatunkach zwierząt, którymi się opiekuje. Niektóre z nich przywiozła i uczniowie mieli możliwość samodzielnego zaobserwowania zachowania tych zwierząt, poznania zasad opieki nad nim. Dzieci mogły zapytać o różne ciekawostki dotyczące życia zwierząt.

>>czytaj dalej Wszyscy jesteśmy Teatrem!

Najznamienitsza ze sztuk, źródło doznawania uczuć wyższych, kolebka humanizmu. Te określenia nie oddają nawet w części znaczenia jakie w historii cywilizacji europejskiej niesie "Teatr". Zdefiniowanie tego terminu nasuwa same trudności. Bo, czy teatr to budynek, galerie, scenografia, aksamitne krzesła? Czy też teatr, to szczególna więź spajająca widza z aktorem?

>>czytaj dalejZawodnicy Kornelówki Gębice znowu górą!

W dniu 8 kwietnia b.r. odbył się w Poznaniu Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Nie mogło w nim zabraknąć Klubu OS Kornelówka Gębice z Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach.

>>czytaj dalej Akademia Przyjaciół Pszczół

W związku z istniejącym problemem wymierania pszczół i konsekwencjami jakie to zjawisko powoduje w przyrodzie oraz dla człowieka postanowiliśmy przyłączyć się do Akademii Przyjaciół Pszczół. Proponowane materiały edukacyjne zainspirowały nas do podjęcia różnych działań wzbogacających wiedzę naszych uczniów i podniesienia ich świadomości na ten temat.

>>czytaj dalej  

Owoce w szkole

Z radością informujemy, że uczniowie klas I-III, w II półroczu roku szkolnego 2013/2014 biorą udział w programie "Owoce w szkole", którego głównym celem jest m.in. trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie występowania owoców i warzyw w ich codziennej diecie. Dzięki temu mają możliwość nieodpłatnego spożywania świeżych owoców i warzyw w szkole (jabłko, gruszka, marchewka w plasterkach lub sok marchwiowy).

Zespół ds. Szkoły Promującej Zdrowie

Galeria zdjęć: http://zssgebice.pl/index.php/galeria/owoce-w-szkole  Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa

W ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie 3 kwietnia br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia pod hasłem: Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa.

>>czytaj dalejKonkurs biologiczny z cyklu
Zielone Pytania
pod hasłem Ptaki chronione

28 marca 2014 r. uczniowie klasy I i II gimnazjum przystąpili do szkolnego konkursu biologicznego, którego tematem były ptaki chronione. Odpowiadając na pytania testowe, musieli wykazać się nie tylko znajomością gatunków chronionych, ale również środowisk ich życia, zwyczajów czy cech budowy anatomicznej.

>>czytaj dalej   

Z Arkady Fiedlerem przez świat...

W dniu 27. 03. 2014 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego w Gębicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Geograficzny pt. "Życie i twórczość Arkadego Fiedlera". Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie wraz z opiekunami ze szkoły specjalnej z Wągrowca i z Szamotuł.

>>czytaj dalej 

Oblicza Miłości

25 marca br. w Zespole Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego w Gębicach odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego ?Różne oblicza miłości?, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice.

>>czytaj dalej Podziękowania dla Sportowców

21 marca 2014 roku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie odbyło się XII Powiatowe Podsumowanie Roku Sportowego 2013,na którym nagrodzono laureatów zawodów sportowych o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

>>czytaj dalej 

Kornel Makuszyński dzieciom
- taki tytuł nosił tegoroczny konkurs kaligraficzny

W naszej szkole uhonorowaliśmy naszego Patrona Kornela Makuszyńskiego - konkursem kaligraficznym. Uczniowie klas - od najmłodszych do nastarszych - przystępując do konkursu, starali się jak najpiękniej przepisać fragment książki ,,Przygody Koziołka Matołka?, przepisać krótką notatkę biograficzną oraz zaprojektować pierwsze litery imienia i nazwiska naszego Patrona.

>>czytaj dalejXI Konkurs Wiedzy Humanistycznej

Jedenasty już Konkurs Wiedzy Humanistycznej odbył się w marcu i był podzielony na dwie kategorie wiekowe: uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

>>czytaj dalej  

Dzień Urody

10 marca 2014 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Urody. Wcześniej ogłoszony został konkurs "Wiwat Najpiękniejsza" i "Wiwat Najpiękniejszy", a 10 marca zebrano i podliczono głosy.

>>czytaj dalej  

Dzień Olimpijczyka w Zespole Szkół w Gębicach

Jest szósty marca 2014 roku, czwartek, wczesne przedpołudnie. Punktualnie o godzinie 10.30 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Gębicach, która jest wypełniona po brzegi uczniami i nauczycielami z okolicznych placówek, zalega cisza? 

>>czytaj dalej 40 ROZBÓJNIKÓW I TAJEMNICZY SKARB SEZAMU

26 lutego 2014 roku grupa 40 "Rozbójników" z gębickiej Kornelówki pod czujnym okiem swych hersztów - nauczycielek zawitała w gościnne progi czarnkowskiego Kina Światowid, by przeżyć przygodę rodem z baśni z Tysiąca i Jednej nocy.

>>czytaj dalej Konkurs plastyczny - Piramida zdrowia

W ramach zadań programu Szkoły Promującej Zdrowie odbył się szkolny konkurs plastyczny- Piramida zdrowia. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat przedstawiający schemat piramidy produktów, które należy spożywać w odpowiednich proporcjach, aby być zdrowym. 

>>czytaj dalej  

INTEGRACYJNY
BAL MASKOWY
 

Karnawał to doskonały czas na organizowanie zabaw i balów nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. W naszej szkole 18 lutego br. odbył się Bal Maskowy pod hasłem: Zwierzęta kontynentów. Ideą balu była szeroko rozumiana integracja.

>>czytaj dalej Konkurs wiedzy  - Wiem, co jem

Pod takim hasłem odbył się szkolny konkurs wiedzy na temat zdrowego odżywiania, do którego przystąpili uczniowie klas: V-VI szkoły podstawowej, I-II gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Uczestnicy, rozwiązując niełatwe zadania testowe, musieli wykazać się wiedzą na temat zdrowego i prawidłowego odżywiania.

>>czytaj dalej Wywiad, przygody, tańce i tort...

świętujemy Urodziny Patrona!

28 stycznia 2014 r. obchodziliśmy 130 rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły - Kornela Makuszyńskiego. Z tej okazji w Zespole Szkół Specjalnych w Gębicach odbyło się urodzinowe przyjęcie, na które zawitał sam Jubilat. Kornel Makuszyński udzielił wywiadu jednej z uczennic naszej szkoły i opowiedział o swoim życiu i twórczości.

>>czytaj dalej Szkolne kolędowanie

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/szkolne-koldowanie    

Stara Łubianka górą

 Po raz kolejny, pomimo zbliżającej się zimowej aury, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach temperatura odpowiadała klimatom lata.

>>czytaj dalej Zuchwały chochlik hałasuje

X Szkolny Konkurs Ortograficzny

W listopadzie 2013 roku w naszej szkole odbył się X Szkolny Konkurs Ortograficzny. Do testu z różnymi trudnościami ortograficznymi zasiedli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

>>czytaj dalej Wizyta w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu

Galera zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/wizyta-w-bibliotece-raczyskich-w-poznaniuMikołajkowa wywiadówka, czyli o tym jak św. Mikołaj
zdążył do Gębic przed Ksawerym

Wywiadówka przebiegła bardzo szybko i sprawnie, bo wszystkim jakoś się spieszyło:) Być może dlatego, że roznosił się po szkole obiecujący zapach ciast i ciasteczek przygotowanych przez pomocnice Mikołaja (czytaj: nasze niezastąpione Mamy), a może dlatego, że czekano na wizytę Świętego, a może dlatego, że nikt nie obawiał się rózgi, bo oceny uzyskane przez uczniów okazały się mieścić w granicach rodzicielskiego zadowolenia? Jak to dobrze, że święty Mikołaj za priorytetowe uznał zaproszenie właśnie do naszej Kornelówki. 

>>czytaj dalej Zapachniało chlebem w Kornelówce

26 listopada po raz kolejny w ZSS w Gębicach obchodzono Dzień Chleba i Zdrowego Odżywiania. Akcję przygotowały opiekunki Samorządu Szkolnego w związku z apelem Fundacji Dobre Życie. Akcja ma na celu propagować zdrowy, żytni chleb. W tym roku wypiekano go specjalną maszyną do tradycyjnego wypieku chleba!

>>czytaj dalej Kampania profilaktyczne

Jesteśmy odpowiedzialni bezpieczni i zdrowi zakończona!!!

http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/kampania-profilaktycznaNiech się w świecie każdy dowie i rozpowie w świecie całym,
że dziecko to także człowiek, tyle, że jeszcze mały.

Niniejszym zatem rozpowiadamy, gdzie się da (a zaczęliśmy od naszego kornelowskiego podwórka), że tak właśnie jest ? dzieci mają swoje prawa. Do grupy dzieci dodaliśmy też naszą młodzież (która rości sobie prawa do tego, by nie mówić już o nich ?dzieci? :) ), a za nimi nauczycieli i pracowników szkoły jako tych osób, które są zobowiązane do ochrony tychże praw.

>>czytaj dalej  

Nie ma Cię na Facebooku - nie istniejesz. Czyżby?

O tym, że świat jest piękny bez komputera i komórki, wbrew "życzliwym" uśmiechom co niektórych stałych bywalców i użytkowników Facebooka, przekonywali uczniowie, którzy przystąpili do konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach kampanii profilaktycznej "Jesteśmy odpowiedzialni - bezpieczni i zdrowi".

>>czytaj dalejKonkurs na "Najpiękniejszy list Basi do Taty" rozstrzygnięty!

Trudno było spośród dojrzałych, mądrych, wzruszających listów, jakie młodzież gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy przyniosła do mojego pokoiku wybrać ten jeden, najpiękniejszy? Każdy z nich był bardzo wartościowy pod względem merytorycznym i emocjonalnym. Ostatecznie o wyborze zadecydował głos Pani wicedyrektor - Izabeli Rybarczyk, która, jako polonistka, z pełnym profesjonalizmem przyjrzała się listom pod względem formalnym.

>>czytaj dalejWielki sukces uczniów z Gębic na Mistrzostwach Polski

W dniach 8, 9 i 10 listopada b.r. w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie), odbyły się VII Mistrzostwa Polski w Warcabach 64 Polowych "Sprawni-Razem" Integracja. Mistrzostwa te, odbywały się jako kontynuacja cyklu zawodów warcabowych pod patronatem Polskiego Związku Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni-Razem".

>>czytaj dalej  
Twórczo w Połajewie

Powiatowy Dzień Twórczości Osób Niepełnosprawnych odbył się 8 listopada br. w Połajewie. Nasza szkoła zaprezentowała na nim wytwory uczniów, m.in. filcowe broszki, dekoracje z wikliny i drewna. Rzeczy te powstały na zajęciach z filcowania, koła rękodzieła i koła: praca w drewnie.

>>czytaj dalej Kolejny turniej warcabowy w Gębicach

"Zmyślne ruchy rzeźbiły umysł" zawodników na IX Regionalnym Turnieju Warcabowym "Sprawni-Razem", który odbył się 29. 10. b.r. w Zespole Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego w Gębicach. Ta duża cykliczna impreza zgromadziła jak zwykle wielu miłośników tej popularnej gry stolikowej. Walka była tym bardziej zażarta, że podczas tych mistrzostw, wyłaniano jak zwykle reprezentację województwa wielkopolskiego na Mistrzostwa Polski w Warcabach w Miłakowie, które odbędą się w dniach 8 - 10 listopada 2013 r.

>>czytaj dalej 
Święto biblioteki szkolnej

W 2013 r. Julian Tuwim czczony jest szczególnie. Przypada bowiem 60 rocznica śmierci Tuwima oraz stulecie jego poetyckiego debiutu.

>>czytaj dalej 
Dzień Bezpieczeństwa na Drodze

Dnia 28 października 2013r.odbył się w naszej szkole Turniej Wiedzy o Znakach Drogowych pod hasłem "Bezpieczni na drodze". 

>>czytaj dalej Jesienią w Puszczykowie


26 października 2013r. uczniowie należący do Koła Turystyczno- Krajoznawczego pojechali na wycieczkę do Puszczykowa, leżącego na obrzeżach Wielkopolskiego Parku Narodowego.

>>czytaj dalej I Dzień Muzyki w Zespole Szkół w Gębicach

Dzień Muzyki miał charakter warsztatowy i zakładał aktywny udział uczniów naszej Szkoły. 

>>czytaj dalej  Gębice wolne od szrotówka kasztanowcowiaczka

"Szrotówkowi kasztanowcowiaczkowi mówimy zdecydowane NIE!"

Takie przekonanie towarzyszyło akcji grabienia liści we wsi Gębice, której podjęli się uczniowie gębickiej Kornelówki. 

 >>czytaj dalej O resuscytacji i pozycji bocznej ustalonej (bezpiecznej),
czyli o tym jakeśmy uczyli się ratować świat?

"Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat"
- Thomas Keneally (z książki ?Lista Schindlera?)

Piątek 25 października był wyjątkowo pracowitym dniem dla ratowników medycznych z Edukacji Lubasz, którzy wraz z panią Beatą Dolną przyjechali do naszej młodzieży, by uczyć ich podstawowych zasad udzielania pomocy oraz uzmysłowić, jakie sytuacje mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Spotkanie to przebiegało pod hasłem: "Ratujemy zdrowie i życie innych ludzi". 

>>czytaj dalej Bieg po jabłuszko, czyli o tym,
jakeśmy uczylisię jak dbać o zdrowie?

Tego dnia, tak bez przyczyny, postanowiłem trochę pobiegać. Pobiegłem do końca drogi, a kiedy tam dotarłem, pomyślałem, że pobiegnę na koniec miasta. A kiedy tam dotarłem, pomyślałem sobie, że przebiegnę przez hrabstwo Greenbow. A skoro dotarłem aż tak daleko, dlaczego miałbym nie przebiec przez cały stan Alabama? 

>>czytaj dalejTajemnicza mgła

Na czarnkowskim rynku, 14 października 2013 r. o godz. 7:40, grupa zmierzających do szkoły uczniów z miejscowego liceum ogólnokształcącego była świadkami osobliwego zjawiska. Za sprawą jakiejś tajemniczej siły, nieznanej technologii lub zgoła czarów, na bruku tuż obok miejskiej fontanny, z przedziwnej szarej mgły wyłoniły się dwie nietypowo ubrane postacie. 

>>czytaj dalejXIV Turniej Leśny

Od początku września Julia, Sylwia, Paulina i Karolina z klasy VI przygotowywały się do XIV Turnieju Leśnego, by 10 października br. móc wziąć w nim udział. Jak co roku, gościnni i życzliwi leśnicy z Nadleśnictwa Sarbia przeprowadzili szereg konkurencji przygotowanych przez panią mgr Marysię Spychałę odpowiedzialną w Nadleśnictwie za edukację leśną.

>>czytaj dalej "Kornelówka Gębice" weszła do gry

28 września 2012 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach powstała Sekcja Olimpiad Specjalnych działająca jako Klub Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska - Wielkopolskie. Do w.w. Sekcji zapisało się na początku dziesięciu uczniów, ale nabór chętnych trwa do dziś. 

>>czytaj dalej  DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

W dniu 3 października 2013 roku odbyła się w naszej szkole kolejna lekcja demokracji, która polegała na przeprowadzeniu wyborów do Szkolnej Rady Samorządu Szkolnego. Do Rady Samorządu Szkolnego kandydowało ośmioro uczniów. 

>>czytaj dalej1 X rusza nowy sezon Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego w naszej szkole .

Klub został powołany w ubiegłym roku szkolnym 2012/2013, jest ofertą dla uczniów gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy.
Spotkania DKF-u odbywają się raz w miesiącu, we wtorek. 

>>czytaj dalej Sprzątanie świata na pożegnanie lata

Dnia 20 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie integracyjnej pod hasłem "Sprzątanie świata na pożegnanie lata".

>>czytaj dalejI JESIENNY RAJD RODZINNY


Dnia 15 września 2013 r. odbył się w naszej szkole I Jesienny Rajd Rodzinny w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie.

>>czytaj dalej24 listopada 2017 roku zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Kornelówka Gębice”, jak co roku, udali się ze swoim opiekunem i trenerem do lekarza medycyny sportowej pana Jakuba Rzeźnika

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ” z dnia 6 grudnia 2017r., ustalono termin Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego


160 koni, kajaki i łódki

Po dłuższym okresie niesprzyjającej pogody traktującej nas chłodem, wiatrem i deszczem, piątek, 5 października pokazał swoje słoneczne i ciepłe, jesienne oblicze. Zastanawiamy się, czy to zwyczajne szczęście, czy wypracowana nagroda, ponieważ przez 5 dni, od 17 do 21 września, uczniowie gębickiej „Kornelówki” z zapałem i mozołem zajęci byli budową kajaków. Zwieńczeniem wykonanej pracy było uroczyste wodowanie wybudowanych jednostek.

>>czytaj dalej