Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa?

 

W ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie 3 kwietnia br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia pod hasłem: Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa. W tym roku motywem przewodnim był kolor zielony i związane z nim zielone owoce i warzywa. Prowadząca imprezę uświadomiła zebranych o konieczności spożywania zielonych potraw, niezbędnych w profilaktyce chorób.

Gościem specjalnym była pani Grażyna Libront z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie, która wygłosiła pogadankę na temat: Racjonalnego odżywiania oraz przeprowadziła z uczniami segregację opakowań po produktach spożywczych te, które są zdrowe i niezdrowe.

Następnie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przygotowano zabawy i konkursy z panią Jabłuszko, a dla starszych filmy z programu edukacyjnego Żyj smacznie i zdrowo.

Zadaniem specjalnym z okazji Dnia Zdrowia dla uczniów z każdej klasy było przygotowanie ?zielonej potrawy?. Wszystkie zielone pyszności zostały wyeksponowane na naszym straganiku w głównym korytarzu szkoły. Przedstawiciele klas lub wychowawcy prezentowali przepisy i sposób ich wykonania tych zdrowych dań i przekąsek, a były to różności: sałatki, koktajle, rolady oraz leczo, które wzmagały apetyty i zachęcały do konsumpcji.

Podsumowaniem uroczystości była inscenizacja wiersza Jachowicza pt.: Chory kotek, która uświadomiła zebranym, jakie są skutki przejadania się niezdrową żywnością.

Na zakończenie imprezy wszyscy zebrani zostali zaproszeni do Źródła zdrowej wody z limonką oraz herbaty miętowej.

Zespół ds. Szkoły Promującej Zdrowie

Galeria zdjęć: http://zssgebice.pl/index.php/galeria/zdrowo-si-odywiam-jem-owoce-i-warzywa