Jesienią w Puszczykowie

 

26 października 2013r. uczniowie należący do Koła Turystyczno- Krajoznawczego pojechali na wycieczkę do Puszczykowa, leżącego na obrzeżach Wielkopolskiego Parku Narodowego.
W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum-Pracowni Arkadego Fiedlera. Młodzież miała okazję zobaczyć pamiątki po sławnym polskim podróżniku i pisarzu. Przewodnik, syn Arkadego Fiedlera, oprowadził uczniów po muzeum i opowiedział o miejscach w różnych zakątkach świata, które pisarz zwiedził i przygodach, które przeżył. Pokazywał wszystkie eksponaty przywiezione przez Arkadego Fiedlera z podróży, m.in. maski, rzeźby obrzędowe oraz łuki. Największym zainteresowaniem były żywe piranie.
Dodatkową atrakcję stanowiła replika żaglowca, na którym Krzysztof Kolumb wraz z załogą odbył swoją podróż do Ameryki Środkowej. Statek, w całej krasie był dostępny dla zwiedzających. Uczniowie mogli swobodnie poruszać się po pokładzie, oglądać z bliska i dotykać elementy wyposażenia żaglowca.
Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali opiekunowie Koła Turystyczno ? Krajoznawczego: Marzena Szcześniak i Piotr Mielcarek.


Marzena Szcześniak


Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/jesieni-w-puszczykowie