Rok szkolny 2014/2015Kapitanem jesteś na wielkim okręcie

płyń przed siebie śmiało i zawzięcie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, podsumowująca trud wielu miesięcy nauki i rozpoczynająca okres wakacyjnej zabawy, rozrywki, beztroski i wypoczynku.

>>czytaj dalejWoła nas świat! – II edycja projektu Fundacji Apja

W ramach projektu Woła nas świat po raz drugi zostaliśmy zaproszeni do udziału w zajęciach żeglarskich, które odbyły się 23 i 24 czerwca 2015 r. na rzece Noteć.

>>czytaj dalej„Jestem Polakiem”- II miejsce w konkursie plastycznym

Uczniowie naszej szkoły - Agnieszka Nowak, Małgorzata Soloch, Miłosz Sawicki wzięli udział w konkursie „Jestem Polakiem”, którego organizatorem była Posłanka na Sejm RP p. Maria Małgorzata Janyska.

>>czytaj dalejDzień Afryki

8 czerwca 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Afryki połączony z Dniem Tańca. Tematem przewodnim Dnia Afryki były zwierzęta żyjące na sawannie.

>>czytaj dalejDzień Dziecka

1 czerwca 2015 r. członkowie zespołu ds. Szkoły Promującej Zdrowie przy współpracy z Radą Rodziców i nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowali w naszej szkole Dzień Dziecka. O godz.8.30 cała społeczność szkolna zgromadziła się na boisku, gdzie oczekiwała na zapowiadaną niespodziankę.

>>czytaj dalej  

BEZ WIZ-BEZ DEWIZ

Emocje towarzyszące rywalizacji intelektualnej były prawie tak samo silne, jak te, które towarzyszą rozgrywkom sportowym. Wszystko podczas V Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Bez wiz – Bez dewiz”.

>>czytaj dalej  

Dziękuję Ci za to, że jesteś…

29 maja 2015 r. uczniowie klas: Vż i VIż wraz z wychowawczyniami panią Karoliną Rybarczyk i panią Moniką Standio oraz z panią Agnieszką Roszak zorganizowali Dzień Matki. Na tę szczególną okazję przygotowali część artystyczną i poczęstunek dla zaproszonych mam.

>>czytaj dalejBRĄZ dla ROKSANY AGATOWSKIEJ
z klasy II gimnazjum

2 czerwca 2015 roku uczennice: Dominika Brączkowska oraz Roksana Agatowska i uczniowie: Artur Wicher oraz Sebastian Kaczmarek reprezentowali naszą szkołę podczas XIX Turnieju Kręglarskiego, który odbył się w Bowlingu w Pile.

>>czytaj dalejII Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej w Czarnkowie zakończone

W słoneczny, lecz nieco wietrzny weekend w Czarnkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej drużyn jedenastoosobowych Związku Stowarzyszeń Społeczno - Sportowych „Sprawni-Razem”.

>>czytaj dalejII Wiosenny Rajd Rodzinny

Dnia 28 maja odbył się II Wiosenny Rajd Rodzinny w Goraju, który rozpoczęliśmy przed wiatą myśliwską.Trasa marszu wiodła malowniczym szlakiem turystycznym, od zagrody dziczej do zamku.

>>czytaj dalejSpotkania z przyrodą w Wągrowcu

28. 05. 2015 roku w Ośrodku Edukacji Leśnej w Wągrowcu odbył się III Wojewódzki Konkurs Ekologiczny Wągrowieckie Spotkania z Przyrodą. Organizatorem przedsięwzięcia był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wągrowcu.

>>czytaj dalejFantazyjne przekąski jarskie

20 maja 2015 r. wzięliśmy udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Umiejętności Kulinarnych, organizowanym przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile. Tematem wiodącym konkursu były „Fantazyjne przekąski jarskie”.

>>czytaj dalej Wycieczka szkolna do Poznania

W środę 20 maja 2015 roku 45 uczennic oraz uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wybrało się w podróż do stolicy Wielkopolski na spotkanie ze światem roślin i zapachów świata oraz po to, by przeżyć motoryzacyjną przygodę w ŠKODA Auto Lab.

>>czytaj dalejPowrót w glorii i chwale

Nasi zawodnicy znowu pokazali na co ich stać. W dniu 19 maja 2015 r. odbył się w Poznaniu III Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Na płycie Stadionu Osiedlowego Osiedla Rusa stawiło się prawie 100 uczniów ze szkół specjalnych i ośrodków szkolno - wychowawczych z całej Wielkopolski.

>>czytaj dalejUroczystości Dnia Ziemi

Dnia 14 maja 2015r. odbyły się w naszej szkole obchody „Dnia Ziemi”. Z tej okazji zaproszony został pracownik z Polskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi, który opowiadał o korzyściach i potrzebie segregowania śmieci.

>>czytaj dalejWolność, Naród, Ojczyzna

3 maja br. minęła 224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą, regulującą podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli państwa. Określała zasady, na jakich miała opierać się władza państwa.

>>czytaj dalejRazem łatwiej, czyli o tym, że „aby żyć, siebie samego trzeba dać”…

Po gorączce przygotowań do II Festynu Integracyjnego „Razem Łatwiej” przyszedł czas na wspólne świętowanie Dnia Flagi i Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, jakie miało miejsce na czarnkowskim Placu Wolności 2 maja br.

 >>czytaj dalejO Pałukach i Pałuczanach wiemy prawie wszystko!

29 kwietnia 2015 r. uczniowie klas gimnazjalnych: Elwira Czubińska, Pamela Soleniewicz oraz Michał Garstecki wraz z opiekunem panią Anną Korczyc wybrali się na IV MIiędzyszkolny Konkurs Wiedzy „Wielkopolska Mój Region. Słynni Pałuczanie I Pałucka Gwara”, który zorganizowali nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wągrowcu.

>>czytaj dalej Fantastycznie i wybuchowo na Festiwalu Nauk

28 kwietnia uczniowie klasy pierwszej gimnazjum wraz z wychowawcą p. Danutą Śmiechowską wyjechali do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im J. Nojego w Czarnkowie, aby uczestniczyć w Festiwalu Nauki. Brać gimnazjalna, ciekawa swego przyszłego miejsca nauki, licznie zjechała z całego powiatu, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną tejże szkoły.

>>czytaj dalejMedale na rozpoczęcie sezonu

Bowling jest przyjemną, rekreacyjną grą sportową. Nie oznacza to jednak, że nie można rywalizować w tej znanej od dawna rozgrywce halowej. Na rozpoczęcie sezonu zawodów sportowych Olimpiad Specjalnych, uczestnicy Klubu O.S. "Kornelówka Gębice" wybrali się do Poznania na Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się w dniu 23 kwietnia 2015 r. w sali fitness NIKU Poznań.

>>czytaj dalejPrzygotowujemy się do festynu…

17 kwietnia grupa dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach tanecznych prowadzonych przez panią Annę Machmar z Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie. Celem warsztatów było przygotowanie do wspólnego występu na II FESTYNIE INTEGRACYJNYM z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Razem łatwiej”. Uczennice naszej szkoły świetnie radziły sobie w nowo poznanych układach tanecznych. Z dużą łatwością opanowały kroki taneczne, czym wzbudziły podziw prowadzącej. Zostały mile przyjęte przez dziewczęta z grupy Hocus – Pocus i zaproszone na ponowne zajęcia.

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/przygotowujemy-si-do-festynu Aby zdrowym być na duchu, dbaj by ciało było w ruchu!

Pod takim hasłem 16 kwietnia br. obchodziliśmy w Kornelówce Dzień Zdrowia. Wszyscy wiemy o zbawiennym działaniu ruchu na nasze zdrowie i każda jego forma wpływa korzystnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Po zimowym śnie zespół ds. Szkoły Promującej Zdrowie przypomniał, co zrobić w wiosenne dni, aby rozruszać naszą całą społeczność szkolną.

>>czytaj dalejDo serca przytul psa….

14. 04. 2015 r.członkowie koła biologicznego wraz z opiekunem odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Jędrzejewie. Przez kilka wcześniejszych miesięcy zbieraliśmy makulaturę, aby po jej sprzedaży, uzyskane środki przeznaczyć na zakup karmy dla zwierząt. Pani Natalia Witt-Mitlewska, kierownik schroniska, oprowadziła nas po schronisku i opowiedziała o pracy ze zwierzętami.

>>czytaj dalejCzekoladowe di Trevi w Kornelówce!

Czekolada – słodka, gorzka, mleczna, deserowa, biała, nadziewana, z orzechami i bakaliami... 13 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy święto tej przepysznej słodkości. Tego dnia w Kornelówce królował kolor czekolady. Uczniowie i nauczyciele przywdziali barwy tego smakołyku.

>>czytaj dalejDzień Języka Ojczystego – święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego. Aby pokazać, że język polski jest dla nas szczególnie cenny i warto dbać o jego piękno, pani Monika Fąka i pani Ania Korczyc przeprowadziły w szkole językowy happening.

>>czytaj dalej Konkurs biologiczny „Zielone Pytania”
pod hasłem – Ryby wód Polski

Dnia 24. 03. 2015 r. odbył się po raz kolejny konkurs biologiczny „Zielone Pytania” pod hasłem - Ryby wód Polski. W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas I-II-III gimnazjum. Uczestnicy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, składający się 25 pytań. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów zakwalifikowali się do II etapu.

>>czytaj dalej WIELKANOCNE ŚNIADANIA

W naszej szkole również postanowiliśmy przywołać czas Wielkiej Nocy. Zgodnie z chrześcijańską tradycją w wielu klasach odbyły się przygotowania do wielkanocnych śniadań, które uczennice i uczniowie spożywali w towarzystwie rodziców i nauczycieli. W tygodniu poprzedzającym Święta na korytarzach szkoły rozchodził się apetyczny zapach wypiekanych bab, w klasach zrobiło się wiosennie i kolorowo, artystyczny walor podkreśliły pięknie ozdobione pisanki.

>>czytaj dalej Nasi uczniowie to mistrzowie!

W marcu w naszej szkole odbył się XII Szkolny Konkurs Wiedzy Humanistycznej, którego celem było sprawdzenie wiedzy humanistycznej, głównie - umiejętności czytania ze zrozumieniem, interpretacji tekstu literackiego. Uczniowie szkoły podstawowej pracowali nad testem zatytułowanym Duchy w okolicy Trzcianki, natomiastklasy gimnazjalne rozwiązywały test Jak pięknie jest wokół nas.

>>czytaj dalejDzięki życzliwości Państwa Aliny i Stefana Wawrzyniaków oraz zaangażowaniu pań: Iwony Lokert, Karoliny Rybarczyk i Agnieszki Roszak dzieci, młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach tegoroczny Dzień Wiosny obchodzili w wyjątkowy sposób w Fundacji Gębiczyn.

>>czytaj dalejNietypowa lekcja powtórkowa na ścieżce przyrodniczo-leśnej

10 marca 2015 r. uczniowie klasy III gimnazjum, którzy są jednocześnie członkami koła biologicznego, wybrali się wraz z opiekunem panią Danutą Śmiechowską do sąsiedniej miejscowości na ścieżkę przyrodniczo – leśną.

>>czytaj dalejŚwięto Spódnicy

W poniedziałek, 9 marca 2015 r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Święto Spódnicy, które połączyliśmy z Dniem Kobiet. Tego dnia większość społeczności szkolnej ubrała się w spódnice. Z tej okazji odbył się także apel, podczas którego uczniowie przedstawili krótką część artystyczną dotyczącą kobiet - tych dużych i tych małych.

>>czytaj dalej„Zrób porządek w swoim sercu!”

 Rekolekcje Wielkopostne w naszej szkole

Tegoroczne rekolekcje w naszej szkole przypadły na czas, kiedy wszyscy wracali po feriach zimowych do swoich obowiązków. Wypoczęci i pełni entuzjazmu rozpoczęliśmy zmagania duchowe, aby jak najlepiej przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

2 marca przyjechały do naszej szkoły siostry postulantki z zakonu św. Elżbiety.

>>czytaj dalej  Karnawałowe podróże

13 lutego 2015 r. w sali wiejskiej w Gębicach odbył się integracyjny balik karnawałowy dla dzieci z Publicznego Przedszkola w Gębicach, najmłodszych uczniów z Zespołu Szkół w Gębicach i Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach.

>>czytaj dalej Tłusty czwartek w Kornelówce, czyli… I jak tu nie być łasuchem?

My, społeczność Kornelówki jesteśmy łasuchami nad łasuchy, o czym przekonałby się każdy, kto odwiedziłby nas w dniu dzisiejszym. Na twarzach uczniów i nauczycieli (i owszem – załapali się) gościły uśmiechy tak okrągłe, jak pączulki, którymi z błogością raczyliśmy się przy ciepłej herbacie. 

>>czytaj dalej  

Strach ma wielkie oczy

Uczniowie naszej szkoły dzięki spektaklowi profilaktycznemu, który 10 lutego br. pod takim tytułem został zaprezentowany przez zaprzyjaźnioną Grupę T, mogli przekonać się, że nie są sami ze swoimi problemami. Zgodnie z założeniami Rządowego programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła” oraz z Koncepcją pracy szkoły, Koncepcją pracy Rady Rodziców, która kolejny raz wsparła profilaktyczną pracę szkoły, podejmujemy wspólnie działania mające na celu przeciwdziałanie zjawiskom niepożądanym.

>>czytaj dalejNiecodzienni goście w naszej szkole

Często mamy okazję gościć w progach naszej szkoły rodziców, którzy odwiedzają nas z różnych powodów. Jednak tego dnia, a było to 23 stycznia przybyli niecodzienni goście - nasze Kochane Babcie i nasi Kochani Dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dzień Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości.

>>czytaj dalejZimowe dokarmianie ptaków

Choć w tym roku mroźna i śnieżna zima nie nadeszła, to jednak ptakom trudno znaleźć pożywienie. Gdy na dworze niesprzyjające warunki: marznący deszcz, mróz krótki dzień, naszym skrzydlatym przyjaciołom trudno zaspokoić głód. 

>>czytaj dalej  

II miejsce

w Powiatowym Konkursie na Tydzień Działań
przeciw Uzależnieniom
 

21 stycznia 2015 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste podsumowanie działań profilaktycznych realizowanych w ramach Powiatowego Programu Promocji Zdrowia. Z radością informujemy, iż nasza szkoła kolejny raz (ostatnio w zeszłym roku) zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie na Tydzień Działań przeciw Uzależnieniom w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Bardzo się z tego faktu cieszymy, gdyż jest to dla nas prawdziwy sukces i mamy satysfakcję, iż możemy na tej płaszczyźnie konkurować ze szkołami ogólnodostępnymi.

W nagrodę otrzymaliśmy drukarkę.

           

Ołówki dla Afryki

Zbieraliśmy już szczoteczki i pasty dla dzieci z Afryki, teraz nadeszła pora na zbiórkę przyborów szkolnych.

Organizacją akcji w Kornelówce zajmuje się tym razem nasz Samorząd Uczniowski.

O celach i sposobie realizacji akcji „Ołówek dla Afryki” można przeczytać tutaj:
http://www.medicus.ump.edu.pl/index.php/onas/redemptoris-missio-aktualnosci/226-rozpoczela-sie-akcja-olowek-dla-afryki  

Anioły są wśród nas

„Anioły są wśród nas” – to pod takim hasłem odbyło się w gościnnych progach Gorzelni 505 integracyjne świąteczne spotkanie całej społeczności szkolnej gębickiej Kornelówki i Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Połajewie ze społecznością lokalną gotową w miłej atmosferze spędzić sobotni wieczór 10 stycznia br.

>>czytaj dalejJaki wpływ na nasze życie mają środki masowego przekazu?

Podsumowanie projektu edukacyjnego

z wiedzy o społeczeństwie.

We współczesnym świecie środki masowego przekazu wywierają olbrzymi wpływ na rozwój, a także postępowanie człowieka. Świat mediów nieprzerwanie rozrasta się i wkracza w sfery naszego życia. Niezwykle istotnym jest poznanie, czym są mass media i określenie, jaką pełnią rolę?

>>czytaj dalejSezon na anioły

W sobotę 13 grudnia 2014 roku, w ramach Regionalnych Targów Przedsiębiorczości Społecznej, Lokalna Grupa Działania „Lider” zorganizowała Kiermasz Produktu Lokalnego w Czarnkowie, na którym nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły.

>>czytaj dalej XIX Regionalny Turniej Tenisa Stołowego ,,Sprawni-Razem" 

Tenis stołowy jest znaną i lubianą przez młodzież dyscypliną sportową. W tej grze liczy się szybkość reakcji, odpowiednia postawa przy stole i precyzja odbicia piłeczki. Te wszystkie umiejętności zaprezentowali zawodnicy podczas XIX Regionalnego Turnieju Tenisa Stołowego "Sprawni-Razem", który rozegrany został 9 grudnia  2014 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach.

>>czytaj dalejII Mikołajkowa Wywiadówka 

Sobota - dzień wolny od zajęć edukacyjnych. Wszystkie szkoły, rozbrzmiewające w ciągu tygodnia dziecięcym gwarem, stoją puste, odpoczywają... Ale nie Gębicka Kornelówka! Tu właśnie w sobotę, 6 grudnia o godz. 8.30, rozpoczęła się II Mikołajkowa Wywiadówka. Dzieci i młodzież szkolna, my rodzice oraz wszyscy pracownicy szkoły, mimo wspomnianej już soboty, tłumnie i wesoło wkroczyliśmy w tym dniu w mury szkoły.

>>czytaj dalej„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” 

4 grudnia 2014 r.

Galeria zdjęć: http://zssgebice.pl/index.php/galeria/i-ty-moesz-zosta-witym-mikoajem Z ortografią za pan brat

W grudniu 2014 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach już po raz jedenasty wyłoniono ortograficznych mistrzów.

Uczniowie gębickiej Kornelówki co roku przystępują do trudnych zmagań ortograficznych, które opracowują panie: Izabela Rybarczyk i Anna Kozera – Korczyc.

>>czytaj dalejRaport z rocznej działalności szkoły ubiegającej się o przyjęcie do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

 >> POBIERZ Projekt APJA zakończony

W ostatni piątek listopada br. w naszej szkole zaroiło się od marynarzy, kapitanów statków, kowboi i dżokejów. W każdym kącie gębickiej Kornelówki słychać było radosny gwar i śmiech poprzebieranych dzieci, ich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. 28 listopada bowiem zakończył się wielki projekt Fundacji APJA pod nazwą: „Otwarty Świat - aktywizacja osób z niepełnosprawnością”.

>>czytaj dalej Święto Patrona Szkoły

26 listopada 2014 r. to szczególny dzień dla całej społeczności gębickiej Kornelówki, ponieważ tego dnia obchodzono w szkole Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego, odśpiewaniem hymnu państwowego i powitaniem patrona, w którego wcieliła się Agnieszka Nowak, uczennica klasy II szkoły przysposabiającej do pracy. 

 >>czytaj dalej 25 lat Konwencji Praw Dziecka

20 listopada 2014 r. po raz pierwszy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka; jest to również 25 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten ma zwracać uwagę na podmiotowość dzieci i przypominać, że to Polska była inicjatorem uchwalenia Konwencji.

 >>czytaj dalej Profilaktyka Zachowań Ryzykownych w Gębickiej Kornelówce

Dzielimy się relacja z prowadzonych w naszej szkole działań profilaktycznych.

 http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/profilaktyka-zachowa-ryzykownych-w-gbickiej-kornelowce

Kampania Profilaktyczna zorganizowana w Zespole Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego przebiegała w tym roku pod hasłem: „Nakręceni na zdrowie”.

>>czytaj dalej „ŚWIAT MNIE WABIŁ”
Spotkanie z Markiem Fiedlerem

W poniedziałek, 17 listopada 2014 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach odbyło się podsumowanie projektu pt. „Śladami Arkadego Fidlera wielkiego polskiego podróżnika, pisarza i przyrodnika”, zarejestrowanego w KO w Poznaniu jako innowacja pedagogiczna. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była p. Marzena Szcześniak – nauczyciel geografii w ZSS Gębice.

>>czytaj dalej Zadebiutowali na MATP

W sobotę, 15 listopada br. w Poznaniu, miało miejsce niezwykłe wydarzenie - XIV Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych (w skrócie: MATP). 

>>czytaj dalej Bliżej drewna

W sobotę 15 listopada 2014r. dwoje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach stolarskich, zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Bliżej Siebie i Natury” w Lubaszu.

>>czytaj dalej Sąd nad papierosem

W ramach obchodów Tygodnia Działań Profilaktycznych w naszej szkole wiele się działo. Jednym z nałogów, który prześladuje wielu ludzi, w sposób szczególny zajęli się uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy, którzy pod kierownictwem p. Izabeli Ostrowskiej – Tadla od 14. 11. 2014 r. uczestniczyli w cyklu zajęć dotyczących szkodliwości palenia papierosów.

>>czytaj dalej Srebrni chłopcy 

Każdego roku późną jesienią w Miłakowie, miejscowości położonej na pograniczu Warmii i Mazur, rozgrywane są Mistrzostwa Polski w Warcabach 64 Polowych. Ta ogólnopolska impreza sportowa przyciąga do udziału pasjonatów tej popularnej gry planszowej.

>>czytaj dalej Jak ryby w wodzie

Nie od wczoraj wiadomo, że woda ma dobroczynne właściwości, a przebywanie w niej polepsza nastrój i samopoczucie człowieka. Nie o zadowolenie i relaks jednak chodziło naszym uczniom, gdy 06. 11. br. dwójka zawodników z Kornelówki Gębice pojechała na zawody pływackie do Szamotuł. To właśnie tam odbył się XVII Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych dla uczniów z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną. 

>>czytaj dalej Dziękujemy Panie Doktorze!

Dnia 5 listopada 2014 roku dwunastu zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych Kornelówka Gębice z Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach pojechała na coroczne badania lekarskie do Wielenia, aby uzyskać zdolność do udziału w zawodach Olimpiad Specjalnych Polska.

>>czytaj dalej 
Przy dźwiękach Roty

Dnia 6 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach w przepięknej scenerii, rozświetlonej blaskiem palących się zniczy, odbyła się podniosła, patriotyczna uroczystość. 

>>czytaj dalej Światowy Dzień Postaci z Bajek

Baśnie i bajki przekazują dzieciom najważniejsze prawdy o życiu. W sposób ciekawy i skuteczny działają na wyobraźnię dziecka. Uczą dokonywania wyboru i utrwalają dobre postawy. 

>>czytaj dalej  Dzień Bezpieczeństwa na Drodze
„Odblaski ratują życie”

28 października 2014 roku gościliśmy w naszej szkole panią policjantkę Justynę Przybył, która wygłosiła pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze. Odpowiedziała także na pytania naszych uczniów, a pierwszoklasistów obdarowała opaskami odblaskowymi.

>>czytaj dalej Spotkanie z Twórczością Osób Niepełnosprawnych w Połajewie

23 października 2014 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Połajewie odbyło się VIII Powiatowe Spotkanie z Twórczością Osób Niepełnosprawnych.

>>czytaj dalejNajlepsi młodzi kucharze w powiecie!

21 października 2014 roku Anna Kuśnierz i Grzegorz Kopeczek, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ZSS Gębice, reprezentowali naszą szkołę na Młodzieżowym Konkursie Gastronomicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance.

>>czytaj dalej AHOJ!
Witaj przygodo po raz trzeci...

18 października 2014r., już po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach żeglarskich na Jeziorze Kierskim. Mimo typowo jesiennej i dżdżystej pogody dotarliśmy do Kiekrza, aby zgłębiać tajniki wiedzy żeglarskiej. Na powitanie, jak obyczaj żeglarski każe, odbyliśmy musztrę z wciągnięciem flagi na maszt.

>>czytaj dalej Jubileuszowy Turniej Warcabowy w Gębicach

Niesamowite, jak ten czas szybko leci… Wydawać by się mogło, że I Turniej Warcabowy, który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Gębicach w 2005 roku, miał miejsce wczoraj - a minęło już 10 lat!

>>czytaj dalej

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/jubileuszowy-turniej-warcabowy   Nauczycielom - Uczniowie

Obchody uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w gębickiej Kornelówce zainaugurowała msza święta, odprawiona w holu szkoły przez naszego katechetę ks. Rafała Dąbrowicza. Cała społeczność szkolna modliła się o zdrowie i siły dla nauczycieli, by każdego dnia radośnie i z zaangażowaniem stawali naprzeciwko swoich uczniów. 

>>czytaj dalej Dzień Samorządności

Dnia 7 października 2014 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą trwającą cały tydzień, do której zgłosiło się dziewięcioro kandydatów. Zadaniemkażdego kandydata było napisanie programu wyborczego i przedstawienie go całej społeczności szkolnej. Przedstawiamy Wam protokół z wyborów.

>>czytaj dalej 

Rejs po Jeziorze Kierskim

… jak uczennice i uczniowie gębickiej Kornelówki uczyli się żeglować.

W dniu 8 października skorzystaliśmy z zaproszenia instruktorów żeglarstwa z klubu sportowego „Posnania” do udziału w zajęciach praktycznych pływania żaglówkami po Jeziorze Kierskim.

>>czytaj dalejNajlepszy przyjaciel człowieka…

… o tym jak w naszej szkole obchodzono
Światowy Dzień Zwierząt
.

Światowy Dzień Zwierząt to święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Dzień ten został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. W Polsce po raz pierwszy obchodzono go w 1993 roku

>>czytaj dalej Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie!

3 października powitaliśmy w naszej Kornelówce nowych uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Uroczystość przebiegała w scenerii jesiennej, więc to Pani Jesień, w którą wcieliła się pani Ewa Bals, zapraszała dzieci z placu zabaw do szkoły. Podczas „Porannego kręgu” nowoprzyjęci uczniowie rozpoznawali wszystkimi zmysłami dary tej kolorowej pory roku. 

>>czytaj dalej Ahoj przygodo!

Pamiętacie wodną przygodę na Warcie i szkolenie z zakresu żeglarstwa? Oto jej dalszy ciąg… Pięknego słonecznego dnia, 27 września br. w sobotę, grupa młodzieży z naszej szkoły wybrała się do Kiekrza pod Poznaniem, aby w praktyce sprawdzić nabyte ponad dwa tygodnie wcześniej umiejętności. 

>>czytaj dalej    Pod takim hasłem w dniu 19 września uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w imprezie integracyjnej w ramach tegorocznej akcji Sprzątanie Świata, której byliśmy współorganizatorami wraz z Zespołem Szkół w Gębicach, Domem Pomocy Społecznej w Gębicach, Warsztatami Terapii Zajęciowej w Gębicach oraz Centrum Integracji Społecznej w Gębiczynie.

>>czytaj dalej II Jesienny Rajd Rodzinny

19 września 2014 roku odbył się II Jesienny Rajd Rodzinny. Tym razem wybraliśmy ciekawe przyrodniczo otoczenie - okolice Nadleśnictwa Sarbia, gdzie rodzice wraz z dziećmi, dyrekcja i nauczyciele z rodzinami zostali powitani przez pana Nadleśniczego Macieja Strawę sygnałem myśliwskim „Zbiórka”.

>>czytaj dalejZawodnicy… na start!

Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę wytrwały w swym wysiłku!” Tymi słowami przysięgi sportowej, wypowiedzianymi przez jednego z zawodników poznańskiej „103-ki”, rozpoczął się XII Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych. W piękny słoneczny dzień, 18 września b.r., na poznańskiej Cytadeli rozegrały się pierwsze w tym Roku Szkolnym zawody Olimpiad Specjalnych Polska. 

>>czytaj dalej  Żeglarska przygoda

A – jak Atlantyk, co trzeba go przejść,
B – jest jak burta, burty zawsze są dwie,
C – jest jak cuma – „Wybierz i obłóż ją!”
D – jak dryfkotwa, dziób, dirki i dno.

>>czytaj dalej