Rok szkolny 2016/2017Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/witajcie-wakacje  „Imprezowy” koniec roku,
czyli o tym co wymyślili sobie uczniowie

Ostatni tydzień roku szkolnego 2016/2017 obfitował w naszej szkole w wiele atrakcji.

>>czytaj dalejZielona Szkoła – Darłówko – 5-9. czerwca 2017 roku,

czyli o tym jak Neptun z Proserpiną dokonali chrztu morskiego i inne historie…

>>czytaj dalejTurniej Kręglarski „Sprawni-Razem” w Pile już za nami

6 czerwca br. w pilskim hotelu Rodło odbył się XXI Regionalny Turniej Kręglarski Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem”.

>>czytaj dalejIntegracyjny Dzień Dziecka w Gębicach

1 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Integracyjnym Dniu Dziecka zorganizowanym przez Radę Sołecką Wsi Gębice, Stowarzyszenie ,,Przyjazna wieś Gębice”, oraz wszystkie placówki oświatowe z terenu Gębic.

>>czytaj dalej

https://www.youtube.com/watch?v=XiYGfeOoZMw&feature=youtu.be IV Festyn Stowarzyszenia „Razem Łatwiej” przeszedł do historii.
A jaki był? Powiedzieć, że fantastyczny to za mało.
Atmosfera, atrakcje, pogoda przełożyły się na sielankowy charakter wspólnej zabawy

Święto Rodziny i Dzień Relaksu dla Każdego

W sobotę 27 maja o godzinie 12.00 w czarnkowskiej Marinie zebrali się wspólnie: mieszkańcy Czarnkowa, dzieci, rodzice i nauczyciele gębickiej Kornelówki oraz liczni przyjaciele szkoły.

>>czytaj dalejWizyta studyjna – uwieńczeniem pięcioletnich starań o przyjęcie naszej szkoły w poczet Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

24 maja 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach odbyła się wizyta studyjna, której przebieg został zaplanowany tak, aby w pełni odzwierciedlał podejmowane przez społeczność szkolną zadania prozdrowotne.

>>czytaj dalej Kornelówka znów z kompletem medali

Dnia 23 maja br. w Napachaniu, koło Poznania, odbył się V Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych.

>>czytaj dalej „Ryby na scenie”

Na IX Przeglądzie Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych w Trzciance uczniowie naszej szkoły przedstawili inscenizację do utworu francuskiego kompozytora muzyki klasycznej Camila Saint Saensa.

>>czytaj dalej W Toruniu nad Wisłą

Zwieńczeniem realizowanego przez najmłodszych uczniów naszej szkoły projektu ,,Rok rzeki Wisły”, był wyjazd na wycieczkę do Torunia.

>>czytaj dalejPrzez Wisłę do Warszawy

Rok 2017 został uchwalony przez sejm Rokiem Rzeki Wisły . Uczniowie Gębickiej Kornelówki od września br. realizowali projekt pod tym samym tytułem.

>>czytaj dalejZawodnicy w stolicy, a juniorzy godnie przecierają olimpijski szlak

Tegoroczne XXXIII Regionalne Igrzyska NIKE 2017 „Sprawnych-Razem” zbiegły się z od dawna zaplanowanym wyjazdem naszych gimnazjalistów do Warszawy.

>>czytaj dalejWiwat maj, piękny maj. U Polaków błogi raj

27 kwietnia w naszej szkole zorganizowano uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

>>czytaj dalejNasi piłkarze zagrali na „Orliku”

Program „Orlik 2012”spełnia swoje zadanie. Na boiskach sportowych, które powstały właśnie w wyniku tego programu nieustannie odbywają się zajęcia oraz treningi piłki nożnej.

>>czytaj dalejIntegracyjne filcowanie w przedszkolu w Sarbce

W piątek 21 kwietnia p. Monika Standio i p. Izabela Strawa wraz z kilkoma uczniami naszej szkoły pojechały do Przedszkola Terapeutycznego w Sarbce w celu przeprowadzenia warsztatów filcowania wełny owczej.

>>czytaj dalej  Drzwi Otwarte
w Zespole Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego w Gębicach

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/drzwi-otwarte-2017Dzień Świadomości Autyzmu

1 kwietnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali akcję Nie bądźzielony w temacieautyzmu. W kwietniu bądź niebieski.

>>czytaj dalejRegionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Poznaniu

Całkiem niedawno, bo 25 marca br. zakończyły się Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii. Brała w nich udział duża grupa 46 zawodników i 16 trenerów z Polski.

>>czytaj dalejZ wizytą u strażaków w Czarnkowie

Uczennice i uczniowie klas I i III gimnazjum gębickiej Kornelówki wraz z wychowawczyniami: p. Iwoną Lokert i p. Karoliną Rybarczyk serdecznie dziękują funkcjonariuszom straży pożarnej w Czarnkowie za przeprowadzenie ciekawych zajęć edukacyjnych w zakresie teoretycznym i praktycznym.

>>czytaj dalejZaczęło się w Gębicach

W Zespole Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach od kilku lat odbywa się Regionalny Turniej Tenisa Stołowego.

>>czytaj dalej Krok po kroku - ku słońcu

1 Dzień Wiosny w Zespole Szkół Specjalnych w Gębicach był bardzo aktywny.

Z samego rana wyruszyliśmy do Gębiczyna, dzieci, nauczyciele i rodzice, oraz … Tequila (labrador).

>>czytaj dalej Wizyta w „Pracowni artystycznej filcowania,
przędzenia i tkania Hobby Wełna” w Poznaniu

14 marca 2017 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p. Izabelą Strawa i p. Moniką Standio odwiedziła pracownię artystyczną filcowania, przędzenia i tkania Hobby Wełna w Poznaniu. Wycieczka miała charakter dydaktyczny.

>>czytaj dalejFilcowanie na okrągło

7 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty filcowania wełny owczej dla rodziców prowadzone przez panią Monikę Standio.

>>czytaj dalejMistrzowie Wiedzy Humanistycznej
na urodzinach Bilbo Bagginsa

Na przełomie lutego i marca wszyscy uczniowie gimnazjum przystąpili do XIV Szkolnego Konkursu Wiedzy Humanistycznej. Jak co roku zadaniem gimnazjalistów było rozwiązanie testu z wieloma trudnościami humanistycznymi.

>>czytaj dalej  Pokrzepienie z pokolenia w pokolenie,
czyliksiążki z dzieciństwa naszych nauczyciel

Jest to opowieść o sile miłości i przyjaźni – jeśli kogoś kochamy, poświęcimy dla niego wszystko, zdobędziemy się na każdy trud. A nasze wysiłki nie będą bezcelowe, bo prawdziwe uczucie pokona wszystkie przeszkody – nawet złą magię…

>>czytaj dalej

https://youtu.be/9lJw2pGpxjA                       W krainie lodu

Chociaż wiosna tuż, tuż w Kornelówce zrobiło się bardzo zimowo, a to z powodu karnawałowego balu przebierańców, który w tym roku odbywał się pod hasłem W krainie śniegu i lodu

>>czytaj dalej24. lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli w czarnkowskim kinie projekcję filmu przygodowego „Był sobie pies”.

>>czytaj dalej Klub Olimpiad Specjalnych „Kornelówka” Gębice ma już pięć lat!

Międzynarodowa organizacja Special Olympics jest organizacją zapewniającą osobom z niepełnosprawnością intelektualną całoroczny cykl treningów i zawodów w różnych dyscyplinach sportu.

>>czytaj dalej  Projekt „OTWARTY ŚWIAT”
w ZSS im. K. Makuszyńskiego w Gębicach

https://www.youtube.com/watch?v=7rqqtNXuYNU&feature=youtu.be Nieodpłatna Pomoc Prawna
w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim w 2017 roku

Informacja

>> POBIERZ

Harmonogram

>> POBIERZŚwiąteczny czas…

W ciągu ostatnich kilku tygodni uczniowie klasy I i II gimnazjum oraz uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej realizowali projekt pod tytułem „Czas świąteczny pod różnymi szerokościami geograficznymi”.

>>czytaj dalejJest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem…

Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Pełen spokoju, ciepła i radości. Kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich pomagają przezwyciężyć wszystkie problemy.

>>czytaj dalejDziś wszystkim Bóg narodzi się

16 grudnia wzięliśmy udział w III Koncercie Bożonarodzeniowym, zorganizowanym przez Szkoły im. I. J. Paderewskiego prowadzone- przez Edukacja Lubasz.

>>czytaj dalejNasi uczniowie w programie edukacyjnym
„Lubella inspiruje i edukuje”

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach pod opieką nauczycielki Moniki Standio biorą udział w ogólnopolskiej akcji poświęconej znaczeniu produktów zbożowych w codziennej diecie oraz zdrowemu odżywianiu .

>>czytaj dalejUczennice gębickiej Kornelówki na integracyjnych warsztatach plastycznych w Białej

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Białej był gospodarzem i organizatorem warsztatów, w których wzięły udział uczennice naszej szkoły.

>>czytaj dalejMikołaj i Jego pomocnicy

Mikołajki to najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień w roku. Z wypiekami na twarzy czekają one na wizytę upragnionego Gościa.

>>czytaj dalejXXI Mistrzostwa Regionu Nadnotecko-Pilskiego

„Sprawni-Razem” w Tenisie Stołowym

Gra w tenisa stołowego cieszy się wśród młodzieży szkolnej dużą popularnością. Uczestnictwo w zorganizowanych zawodach to szczególna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności ruchowych oraz przygotowania technicznego z zakresu tej dyscypliny sportowej.

>>czytaj dalej Sukces uczniów Kornelówki w powiatowym konkursie profilaktycznym

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wygrali powiatowy konkurs na prezentację multimedialną pt. „Świat bez dopalaczy, świat bez uzależnień”.

>>czytaj dalejPodróż do Chin

W ostatnim tygodniu listopada, w ramach akcji Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG), uczestniczyliśmy w wirtualnej wycieczce. W tym roku wybraliśmy się do Chińskiej Republiki Ludowej.

>>czytaj dalejTam i z powrotem, czyli dookoła świata z Adamem Cisowskim

Jest mglisty i dżdżysty poranek 16 listopada 2016 r. Pogoda nie nastraja do optymizmu no, ale trzeba pracować. Dziesiąte uderzenie zegara - już czas. Kornel Makuszyński posłodził kawę, dolał do niej mleka i zbliża się do swojego biurka. Stawia gorącą filiżankę, spogląda w ostatnie, niedokończone zdanie kolejnej powieści, otwiera kałamarz i chwyta za pió…ro!

>>czytaj dalej Powiatowy Happening Profilaktyczny

14 listopada br. uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami p. Danutą Śmiechowską i p. Jackiem Mitutą, udali się do Czarnkowa na Plac Wolności, aby uczestniczyć w Powiatowym Happeningu Profilaktycznym „Nasz głos przeciw dopalaczom”, zorganizowanym w ramach Programu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Dopalacze niszczą życie”.

>>czytaj dalejPISK ORŁA BIAŁEGO

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 11 Listopada, zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypadła 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

>>czytaj dalejKonkurencja mobilizuje

9. listopada 2016 roku w Szamotułach odbył się XX Jubileuszowy Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych.

>>czytaj dalejZdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa!

26 października w naszej Kornelówce gościliśmy dietetyka panią Iwonę Węgielską, wykładowcę z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Wydziału o Żywności i Żywieniu, która zachęcała całą społeczność naszej szkoły do zmiany nawyków żywieniowych.

>>czytaj dalejDzień Bezpieczeństwa na Drodze

26 października gościliśmy w naszej szkole panią policjantkę Justynę Przybył z Powiatowej Komendy Policji w Czarnkowie.

>>czytaj dalej Twórczość w Połajewie

W miłej atmosferze odbyło się X Spotkanie z Twórczością Osób Niepełnosprawnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie.

>>czytaj dalejDzień Samorządności 2016/2017

Jedną z wielu tradycji naszej szkoły jest corocznie organizowany Dzień Samorządności. Odbywa się on zawsze w pierwszym tygodniu października i według stałego planu dnia: prezentacja haseł wyborczych, zapoznanie z procedurą głosowania, wyłonienie komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem głosowania i oddawanie głosów do urny wyborczej.

>>czytaj dalej „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”

W czwartek, 20 października 2016 roku, w naszej szkole obchodziliśmy XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”.

>>czytaj dalejDźwięczą medale i błyszczy puchar!

Zespół Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego w Gębicach znany jest już od wielu lat z organizacji międzyszkolnych rozgrywek, takich jak tenis stołowy i warcaby. Właśnie w zakresie tej drugiej dyscypliny sportowej, uczniowie gębickiej Kornelówki, jak i jej absolwenci, niejednokrotnie już stali się zdobywcami najwyższych trofeów sportowych podczas zawodów na szczeblu ogólnopolskim, jak też światowym.

>>czytaj dalejDzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego.

>>czytaj dalej „Chwalimy Pana” w Szamotułach

Młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach wzięła udział w Przeglądzie Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Impreza odbyła się 7 października w Szamotułach na Zamków Górków.

>>czytaj dalejNasze pierwsze tegoroczne sreberko „Sprawni – Razem”

Wrzesień zawsze jest bardzo pracowitym miesiącem jeżeli chodzi o zajęcia wychowania fizycznego.

>>czytaj dalejAwantura o Kornelię

Przez pięć słonecznych dni września uczniowie z Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach na przyszkolnym trawniku budowali łodzie. Młodzi szkutnicy działali pod opieką instruktora Marcina Bobera oraz poruczników Grzegorza Rączka, Szymona Małeckiego, Marzeny Szcześniak i Moniki Standio.

>>czytaj dalejW towarzystwie parlamentarzystów

„Miliony muszą trenować, aby wychować jednego mistrza” – to ulubiona maksyma, prezesa Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno – Sportowego „Sprawni – Razem” pani Aleksandry Błażejewskiej.

>>czytaj dalejPodaj dalej – drugie życie odpadów

23 września 2016 roku uczniowie I i II klasy gimnazjum wraz z opiekunami wzięli udział w Integracyjnym Sprzątaniu Świata, którego hasło w tym roku brzmiało „Podaj dalej – drugie życie odpadów”.

>>czytaj dalej„Minęło szybko lato i już przyszła jesień, zbudził się o świcie niespokojny wrzesień” - czyli o tym jak żegnaliśmy lato i witaliśmy jesień.

Jak podało radio RMF FM 22 września 2016 roku o godzinie 16:21 rozpoczęła się astronomiczna jesień.

>>czytaj dalej Pierwsze w tym roku szkolnym zawody już za nami

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska z gębickiej „Kornelówki” znów spisali się na medal… a nawet na dwa! 15 września br. odbył się w Poznaniu IX Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych – Poznań Cytadela 2016.

>>czytaj dalej 

Z życzeniami u przedszkolaków

20 września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się z wizytą do Publicznego Przedszkola w Gębicach z okazji V Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Starsze koleżanki i koledzy życzyli najmłodszym, aby czas przedszkolny był wyjątkowy, pełen radości, uśmiechu i wspaniałej niezapomnianej przygody.

 Zakropkowani w Kornelówce

15 września opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali w naszej szkole Dzień Kropki.

>>czytaj dalejOgólnopolskie wydarzenie CZYTANIE NARODOWE „Quo vadis”

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich.

>>czytaj dalej