Rok szkolny 2017/2018Pierwszy rok realizacji projektu za nami

Za nami pierwszy rok realizacji projektu Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach.

>>czytaj dalejWycieczka na Kaszuby

Już od ponad półtora miesiąca niebo karmi nas dużymi ilościami witaminy D w postaci promieni słonecznych. Jest taka niepisana tradycja, że pod koniec każdego roku szkolnego uczniowie wyjeżdżają na różnego rodzaju wycieczki turystyczno-krajoznawcze, pikniki i zielone szkoły.

>>czytaj dalej4 x III. = XXII Regionalny Turniej Kręglarski „Sprawni-Razem” Piła 2018

Jak co roku, blisko terminu obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka, czworo reprezentantów naszej szkoły wyjeżdża do Piły na turniej kręglarski. Tegoroczny odbył się 6. czerwca 2018 roku.

>>czytaj dalejNie święci garnki lepią
zajęcia z arteterapii z wykorzystaniem gliny

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/nie-wici-garnki-lepi-zajcia-z-arteterapii-z-wykorzystaniem-gliny Zielona Szkoła Pogorzelica 21-25.05.2018 roku,
czyli o tym jak zwiedzić 4 plaże w 2 dni

Na zielonej życie płynie,
Na zielonej życie płynie jak staremu po łysinie
Jak staremu po łysienie…

Spokojną atmosferę w autokarze z rzadka przerywało zmęczenie, a częściej promienie słońca i fale radości. Przecież to już druga zielona szkoła. Tym razem było spokojniej, bo większość uczestników już domyślała się, co ich czeka, a ci którzy jechali pierwszy raz już zdążyli wszystkiego dowiedzieć się z „wywiadu” w autokarze.

>>czytaj dalej„Kornelówka” znów  z medalami

23 maja br. w Rokietnicy koło Poznania odbył się VI Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Jak co roku, nasi uczniowie-zawodnicy wzięli udział w tej sympatycznej sportowo-rekreacyjnej imprezie.

>>czytaj dalejLekka atletyka – królową sportu

W komunikacie organizacyjnym dotyczącym Regionalnych Igrzysk „Nike”, posłużono się określeniem lekkoatletyki jako królowej sportu. Skąd takie właśnie porównanie?

>>czytaj dalejZajęcia warsztatowe dla nauczycieli ZSS w Gębicach

W Zespole Szkół Specjalnych w Gębicach odbył się kolejny warsztat dla nauczycieli i nauczycielek w ramach projektu „Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach”.

 >>czytaj dalejHydromasaż w ZSS w Gębicach

W ramach realizacji projektu Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach został zakupiony sprzęt do prowadzenia zajęć hydromasażu: wanna do hydromasażu leczniczego oraz urządzenia do masażu wirowego stóp i podudzi.

>>czytaj dalejKonkurs matematyczno-przyrodniczy w ZSS w Gębicach

Uczniowie biorący udział w zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych w ramach projektu Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach wzięli udział w szkolnym konkursie matematyczno-przyrodniczy.

>>czytaj dalej Serce mam, Tobie dam….

„Bez wrażliwego serca
nie zwrócimy uwagi na potrzeby innych
w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia”.

Tak brzmiały słowa utworu, do którego, podczas Dnia Zdrowia, tańczyli nasi młodsi uczniowie, zachęcając tym samym do niesienia pomocy.

>>czytaj dalejDrzwi Otwarte
26 kwietnia 2018 r.

 Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/zssgebice/photos/?tab=album&album_id=529699774093877OgłoszenieDyrektor Zespołu Szkół Specjalnych
im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach ogłasza
konkurs na nabór na stanowisko urzędnicze: główny księgowy

http://bip.czarnkowsko-trzcianecki.pl/oferta-pracy/4358/glowny-ksiegowyMistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu

W zawodach o szczeblu wojewódzkim prawo startu mają zawodnicy, którzy uprzednio zajęli czołowe pozycje w zawodach regionalnych. Takim warunkom sprostały dwie nasze uczennice Aleksandra Kasperek i Adrianna Kułak.

>>czytaj dalej Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

Klub Olimpiad Specjalnych "Kornelówka" Gębice, zawodowo rozpoczął kolejny sezon startów w turniejach i mityngach Olimpiad Specjalnych Polska. 16 kwietnia br. w NIKU BOWLING w Poznaniu odbył się Regionalny Turniej Bowlingowy.

>>czytaj dalej Zwierzęta na literę „k”

- z wizytą w gospodarstwie Agro – Danmis w Bukowcu

16 kwietnia 2018 roku gimnazjaliści z klas II i III, wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Iwoną Lokert i p. Karoliną Rybarczyk, udali się, na zaproszenie jednej z mam uczennicy, do gospodarstwa Agro-Danmis w Bukowcu.

>>czytaj dalejPoznaję świat zmysłów – zajęcia otwarte dla rodziców

Uczymy się przez zmysły i bez nich nie moglibyśmy się rozwijać. Zabawy angażujące wszystkie zmysły rozwijają u naszych uczniów wyobraźnię, ciekawość, dają wiele radości. Pomagają tworzyć w umyśle prawdziwy obraz rzeczywistości.

>>czytaj dalej Kwiecień miesiącem piłki nożnej

10 kwietnia 2018 roku na „ORLIKU” w Kobylcu k/Wągrowca odbył się XXXIV Regionalny Turniej Piłki Nożnej na trawie, który honorowym patronatem objął Starosta Wągrowiecki.

>>czytaj dalej XIV Regionalny Miting Pływacki

22 marca 2018 roku na Pływalni „Wodnik”, po dwuletniej przerwie, odbył się XXII Regionalny Miting Pływacki, którego organizatorem był Związek Stowarzyszeń Społeczno – Sportowych „Sprawni – Razem” Regionu Pilskiego.

>>czytaj dalejW wielkanocnym nastroju

Proces edukacji i wychowania nie jest łatwy, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

>>czytaj dalejKomputer i Internet w domu – Vademecum dla Rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym dla Państwa przez specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w sieci.

>>czytaj dalej 

Zajęcia terapii Integracji Sensorycznej

W ramach realizacji projektu „Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach” uczniowie ZSS w Gębicach biorą udział w zajęciach terapii Integracji Sensorycznej.

>>czytaj dalejWIOSENNY MARSZ KU SŁOŃCU – IV EDYCJA

Z samego rana przywitało nas piękne słońce, które towarzyszyło nam przez resztę dnia. Krótki dzwonek, kilka słów organizatorów i byliśmy gotowi do drogi. „Wiosennym Marszem ku Słońcu” dotarliśmy do Gębiczyna, gdzie czekało na nas wiele atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okoliczność. Uczniowie wraz z nauczycielami i Tekillą na czele żwawym krokiem pokonali drogę w niecałe 1,5 godziny… - BRAWO MY!

>>czytaj dalej Światowy Dzień Zespołu Downahttps://youtu.be/SN4cwFABcUM

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/zssgebice/photos/?tab=album&album_id=512783035785551O Wisławie Szymborskiej
Wiedzą Wszystko!

W marcu uczniowie gimnazjum wzięli udział w XV Konkursie Wiedzy Humanistycznej, który w całości był poświęcony poetce Wisławie Szymborskiej, laureatce Literackiej Nagrody Nobla w roku 1996.

>>czytaj dalejNa lodowisku AQUA PARK w Pile

Wkrótce ferie zimowe, na co z utęsknieniem oczekują dzieci i młodzież szkolna. Ten czas można aktywnie i z radością spędzić na ośnieżonych pagórkach, czy na lodzie, korzystając w ten sposób z uroków, jakie daje nam zima.

>>czytaj dalejZajęcia dla nauczycieli ZSS w Gębicach

W miesiącu grudniu 2017 roku i lutym 2018 roku odbyły się kolejne zajęcia szkoleniowe dla nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach w ramach projektu Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach.

>>czytaj dalejOgródek meteorologiczny w ZSS w Gębicach

Dzięki realizacji projektu „Doświadczam siebie świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach” Zespół Szkół Specjalnych w Gębicach otrzymał wyposażenie do szkolnego ogródka meteorologicznego.

>>czytaj dalejZajęcia rozwijające metodą StART

Jednymi z zajęć, w których uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach w ramach realizacji projektu „Doświadczam siebie   świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach” są zajęcia terapeutyczne rozwijające umiejętności prospołeczne.

>>czytaj dalejWycieczka do Ogrodu Botanicznego

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach w ramach realizacji projektu „Doświadczam siebie świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach” odwiedzili Ogród Botaniczny w Poznaniu.

>>czytaj dalejRakiety, odrzutowce i torpedy

Nauka przez zabawę? Tylko u nas!

>>czytaj dalejWycieczka do zakładu produkcyjnego

18 stycznia 2018 roku uczniowie klasy 3 szkoły przysposabiającej do pracy wraz z opiekunami odwiedzili zakład produkcyjny „MEBLE VOX” w Czarnkowie.

>>czytaj dalejXXII Mistrzostwa Regionu Nadnotecko – Pilskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni – Razem"

Dzień 6. grudnia w wielu szkołach często nawiązuje do mikołajkowych tradycji. Uczniowie przychodzą w czerwonych czapeczkach, nauczyciele łaskawszym okiem spoglądają na efekty prezentowanej wiedzy.

>>czytaj dalejSzanowni Państwo, Członkowie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ”

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ” z dnia 6 grudnia 2017r., ustalono termin Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków.

>>czytaj dalejOdwiedziny Mikołaja i Pani Mikołajowej...

Jak co roku, wszystkie dzieci oczekują z utęsknieniem 6 grudnia..., ponieważ w tym dniu przychodzi miły, starszy Pan ze śnieżnobiałą brodą i przynosi ulubione słodkości.

>>czytaj dalej„I Ty możesz zostać ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/kolejny-raz-mikoaj-nas-nie-zawiod-mikoajki-na-gorce„Królowa Śniegu” w poznańskiej Arenie

W andrzejkowy czwartek uczniowie Gębickiej Kornelówki wzięli udział w wycieczce do Poznania na przedstawienie Moskiewskiej rewii na lodzie.

>>czytaj dalejCertyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Z wielką radością i satysfakcją informujemy, iż nasza szkoła została włączona do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

>>czytaj dalejCoroczna wizyta w Wieleniu

24 listopada 2017 roku zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Kornelówka Gębice”, jak co roku, udali się ze swoim opiekunem i trenerem do lekarza medycyny sportowej pana Jakuba Rzeźnika.

>>czytaj dalejO tym, dokąd idzie ciepło i o bałwanie, który się topi (a nie rozpuszcza) słów kilka…

W kolejnej odsłonie zajęć dydaktyczno – wyrównawczych z przyrody realizowanych w ramach Akademii Matematyczno – Przyrodniczej uczniowie szkoły podstawowej mogli naocznie przekonać się o właściwościach substancji.

>>czytaj dalej Dyszka bez zadyszki

23 listopada o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach rozpoczęła się uroczystość, upamiętniająca 10 rocznicę nadania szkole imienia oraz podsumowania V edycji projektu „Otwarty Świat”, prowadzonego przez Fundację „APJA”.

>>czytaj dalej„Tadeusz Kościuszko”

15 listopada 2017 roku w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach odbyło się spotkanie upamiętniające dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

>>czytaj dalejPływająca mistrzyni

8 listopada br. w Szamotułach odbył się XXI Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Jak zwykle naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III gimnazjum - Aleksandra Kasperek.

>>czytaj dalejBieg Niepodległości

Święto Niepodległości to dzień szczególny i radosny dla wszystkich Polaków. Grupa uczniów wraz z nauczycielami Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach postanowiła świętować w tym roku nieco inaczej, bo na sportowo. Panie: Monika Fąka i Anna Korczyc oraz uczniowie z różnych klas wzięli udział w Biegu Niepodległości zorganizowanym przez OSIR w Czarnkowie.

>>czytaj dalejZajęcia hipoterapii

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach w ramach projektu „Doświadczam siebie świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach” uczestniczą, obok zajęć dydaktyczno-wyrównawczych realizowanych w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematycznych, w zajęciach terapeutycznych.

>>czytaj dalej Jesteśmy już uczniami

,,… Jędrzej do szkoły podąża żwawo, to patrzy w lewo, to patrzy w prawo…

>>czytaj dalejSzkolenie w zakresie narzędzia KORP

W dniu 21 października br. odbyło się kolejne szkolenie dla nauczycieli i nauczycielek Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach w ramach projektu „Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i  uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach”.

>>czytaj dalej Świat otworzył się dla nas wyjątkowo ciepło i słonecznie

17 października, godzina 10:00. Cieniutkie nitki babiego lata suną po tle błękitu nieba. Nikną z oczu, trafiając na tarczę słońca i pojawiają się znowu na palecie pokolorowanych jesiennymi barwami drzew. Na czarnkowskiej Marinie rozpoczyna się rozgardiasz.

>>czytaj dalejZakończenie sezonu żeglarskiego na Jeziorze Kierskim

https://www.youtube.com/watch?v=2OPDOcjVEp4&feature=youtu.be

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/zakoczenie-sezonu-eglarskiego-na-jeziorze-kierskimJak nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy, za SERCE.

Dwie godziny do rozpoczęcia uroczystości to często czas na sprawdzenie, czy wszystko gotowe, czy w dekoracji niczego nie brakuje, czy rekwizyty na swoim miejscu, czy mikrofony sprawne, czy sprzęt audiowizualny gotowy do spełnienia swojego zadania.

>>czytaj dalejTemperaturowe cuda,
czyli o rozszerzalności substancji słów kilka

Dlaczego balonik rośnie, a zupa wylewa się z garnka? Na te między innymi pytania odpowiadali uczniowie biorący udział w zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych z przyrody.

>>czytaj dalejDarz Bór!

To takimi właśnie słowami Krzysztof Ślęga i Kacper Denisuk z klasy V oraz Kacper Żurawski i Klaudia Stawikowska z klasy VI witali i żegnali się z leśnikami z Nadleśnictwa Sarbia, którzy 5 października mimo deszczu i wiatru czekali na nas gotowi do tego, by przeprowadzić przez wszystkie konkurencje XXVIII Turnieju Leśnego.

>>czytaj dalejNiech się darzy…

… takimi słowami zakończył swoją przemowę pan Tadeusz Teterus Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki na tegorocznym XIII Regionalnym Turnieju Warcabowym „Sprawni-Razem”, który odbył się w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach 10 października 2017 roku.

>>czytaj dalejKolejne szkolenie za nami

W dniach 30 września i 7 października br. odbyło się szkolenie dla nauczycieli i nauczycielek Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach w ramach projektu Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i  uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach w zakresie pracy z uczniem i uczennicą przy pomocy programu MÓWik.

>>czytaj dalejBudowa łodzi wiosłowo-żaglowych

https://www.youtube.com/watch?v=ICCoGJSFrJ8&feature=youtu.be „Nie ma śmieci - są surowce!”

To hasło przewodnie tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji – SPRZĄTANIE ŚWIATA. W Gębicach co roku akcja przybiera charakter imprezy integracyjnej czterech podmiotów: Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego, Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Domu Pomocy Społecznej.

>>czytaj dalejW pogoni za rudym rydzem…

Nietrudno było go znaleźć. Stał piękny, żółciutki, na obrzeżu lasu, zapraszając do tego, by wygodnie usiąść na jego rozłożystym kapeluszu… „Jak to możliwe?” spytacie. Ano możliwe, bo to duży rydz był, jeden z wielu, które majestatycznie „rosły” w Parku Grzybowym w Piłce.

>>czytaj dalejPuchar…. o mały włos!

26 września 2017r. w Czarnkowie odbyły się XIX Jesienne Mistrzostwa Biegów Przełajowych „Sprawni – Razem”.Jak zwykle gospodarzem zawodów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie.

>>czytaj dalej  X Jubileuszowy Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych
już za nami

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska z gębickiej „Kornelówki” znów spisali się na medal, a nawet na dwa! 21 września br. odbył się w Poznaniu X Jubileuszowy Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych – Poznań Cytadela 2017.

>>czytaj dalejOgólnopolski Dzień Przedszkolaka

Przedszkolaki obchodzą 20 września swoje święto. Uczniowie gębickiej Kornelówki odwiedzili maluchy z Publicznego Przedszkola w Gębicach. Wszystkim Przedszkolakom uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia, do których dołączyli baloniki i cukierki. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły naszym najmłodszym Przyjaciołom wiele radości! Okiem logopedy

DEKALOG RODZICA

RODZICU:

1. Ćwicz z dzieckiem jak najczęściej się da:

Tylko systematyczna praca przyniesie pożądane efekty. Wykorzystaj na ćwiczenia dodatkowe okazje, np. jazdę samochodem, zabawy, spacery, rozmowy. Ćwiczenia nie muszą być nudne: wspólne prace plastyczne czy zabawy ruchowe urozmaicą każde ćwiczenia oraz wzmocnią więź między Tobą a Twoim dzieckiem.

>>czytaj dalejSzanowni Państwo

Jest nam miło poinformować, iż 8 września 2017 roku odbyły się pierwsze zajęcia dla nauczycieli i nauczycielek Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach w ramach projektu Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i  uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach.

>>czytaj dalej  

Doświadczam siebie i świat.
Zajęcia matematyczno - przyrodnicze i terapeutyczne
dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach

Deklaracja uczestnictwa w projekcie

>> POBIERZ

Formularz rekrutacyjny dla uczestników projektu

>> POBIERZ

Oświadczenia dot. przetwarzania danych osobowych 

>> POBIERZ

Regulamin projektu

>> POBIERZ

Zgłoszenie udziału w projekcie

>> POBIERZDoświadczam siebie i świat.
Zajęcia matematyczno - przyrodnicze i terapeutyczne
dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach

Projekt „Doświadczam siebie i świat. Zajęcia matematyczno-przyrodnicze i terapeutyczne dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach” realizowany jest ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 8 Edukacja, Działanie 8.1 Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej, Poddziałanie 8.1.2 Kształcenie ogólne – projekty konkursowe. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

>>czytaj dalej Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/zssgebice/photos/?tab=album&album_id=427702820960240