sniadanie daje mocśniadane2

 

 Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro -Toques - organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest: promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.
Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. W niektórych krajach kucharze zapraszają młodzież do restauracji aby pokazać młodym ludziom czym jest zdrowe żywienie, prowadzą też warsztaty i zajęcia lekcyjne na temat zdrowej diety. Badania z 2010 roku pokazują, że około 40% uczniów i studentów rezygnuje ze spożycia śniadania.

sniadanie3

Rozpoczynanie dnia bez posiłku, bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na samopoczucie i koncentrację uczniów. Nauczyciele zaangażowani w akcję, organizują w klasach wspólne spożywanie śniadania, przygotowują kanapki lub przekąski z klasą w ramach zajęć lekcyjnych oraz uświadamiają wychowanków o roli śniadania w codziennej diecie.
W Polsce również powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych. Jedną z nich jest Śniadanie Daje Moc, w której wzięliśmy udział. Ósmy listopada cała społeczność gębickiej Kornelówki rozpoczęła od praktycznych zajęć edukacyjnych poświęconych przygotowaniu zdrowych i pożywnych dodatków do porannych kanapek, oczywiście z ciemnego pieczywa, które podarowane przez piekarnię Sendal z Lubasza od wczesnego ranka pachniało smakowicie w głównym holu szkoły. Wszystkie przygotowane smakowitości zostały najpierw wyeksponowane na wspólnym stole w formie „szwedzkiego bufetu". Królowały, oczywiście warzywa w przeróżnych formach, od pięknie pokrojonych i przystrojonych, po różnego rodzaju pasty, dipy oraz koktajle. Pan Bartek przedstawił prezentację multimedialną na temat roli śniadania w oparciu o 10 zasad zdrowego odżywiania, skrupulatnie uzupełnianą niezbędną wiedzą, a zakończoną quizem podsumowującym zdobyte wiadomości. Uczniowie dowiedzieli się m. in. jak często należy jeść posiłki, z czego powinny się składać, jakie są rodzaje produktów nabiałowych
oraz dlaczego picie wody jest tak ważne dla naszego organizmu. Następnie każda z klas zaprezentowała własne wyroby, po czym wszyscy przystąpili do degustacji - to było bardzo obfite i niezwykle różnorodne śniadanie. Uczniowie nabrali doświadczeń praktycznych, które dodatkowo uzupełnili wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania. Samodzielnie dokonali wyboru komponując własny talerz, by w końcu wspólnie usiąść przy klasowym drugim śniadaniu.
Dzień Śniadanie Daje Moc był dla nas cenną lekcją zwiększającą świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w codziennym żywieniu.