Dzień patrona

 Zagrany suspens stał się doskonałą kanwą dla uczczenia 12-stej rocznicy nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego i zaprezentowania współpracy z fundacją APJA oraz panią Katarzyną Baryczkowską.

Sensacyjny scenariusz, umożliwił przedstawienie efektów projektu „Otwarty Świat" podczas, którego dzieci i młodzież brały udział w zajęciach: żeglarskich (Kiekrz i Nakielno), wspinaczkowych, przyrodniczych (łączonych z zabawami wodnymi w czarnkowskiej Marinie), architektury ogrodowej (budowa ogrodu zmysłów), ogrodniczo-florystycznych, tworzenia makram, a także gospodarowania finansami. Gorące podziękowania za ich organizację i przygotowanie kierujemy do twórców fundacji - państwa Jagny i Przemysława Piechowiaków.

Kolaż 2 dzień patrona

Natomiast społeczna inicjatywa tegorocznego czerwcowego „I Czarnkowskiego Biegu Otwartych Serc", umożliwiła zebranie środków na zakup „interaktywnego dywanu", który przyczynił się i wciąż przyczynia do uatrakcyjnienia procesu rewalidacji uczniów i uczennic gębickiej Kornelówki. Za wspaniały pomysł i jego realizację dziękujemy pani Katarzynie Baryczkowskiej.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto również facebook'owy konkurs na imiona dla nowych członków społeczności szkolnej, czyli małych kociąt. „Dziewczętom",
w podniosłej atmosferze, nadano charakteryzujące ich wygląd i usposobienie miana: „Jesień" i „Panda". Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w mediach społecznościowych zamieszczali swoje propozycje imion.

kolaż dzień PatronaRozdanie wszystkim uczestnikom rogalików zakończyło pierwszą część uroczystości. Dzieci i zaproszeni goście rozeszli się wówczas po szkole na dalszą konsumpcję rocznicowych pyszności, jak zwykle nie zabrakło zupy dyniowej. Po krótkiej przerwie, wszyscy obecni, byli świadkami wspaniałego koncertu Piotra Bakala (twórcy, znanego miłośnikom letnich biwaków, przeboju „Lato z komarami") oraz Pawła Głowackiego, którym bardzo za występ dziękujemy!
Swoje podziękowania kierujemy również dla wszystkich zaproszonych gości z: organów samorządowych, współpracujących instytucji oraz bliskich nam placówek edukacyjno-wychowawczych, którzy w tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością - bez Was obchody nie byłyby tak uroczyste.