XI Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska z gębickiej „Kornelówki” znów spisali się na medal… a nawet na dwa! 22 września br. odbył się w Poznaniu XI już Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych – Poznań Cytadela 2018. Pogoda tego dnia była cudowna: świeciło słońce, wiał lekki wiaterek, a temperatura przekraczała 25 stopni Celsjusza. Wśród blisko 210 zawodników Olimpiad Specjalnych z całej Wielkopolski nie mogło zabraknąć również naszych asów lekkiej atletyki.

Zespół Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach reprezentowało dwóch zawodników: Kacper Cieślik i Marek Nawrot. Konkurencja wśród sportowców była bardzo silna, ale nie przeszkodziło to naszym uczniom na zdobycie wysokich miejsc medalowych. W biegu średnim na dystansie 600 metrów, Kacper Cieślik zajął drugą lokatę i zdobył srebrny medal.

Marek Nawrot z kolei, pobiegł tak szybko, że nie dał szans swoim rywalom - zajął I miejsce i stanął na najwyższym stopniu podium. Jakaż była radość ze zdobycia złotego medalu… Po zjedzeniu pożywnego posiłku i licznych rozmowach z kolegami i koleżankami z innych placówek, uczniowie-zawodnicy powrócili wraz ze swoim opiekunem i trenerem Piotrem Mielcarkiem do własnych domów. Ciesząc się z osiągniętego sukcesu, zdawali sobie jednak sprawę, że to nie koniec treningów i ich sportowej drogi. Nadal powinni ćwiczyć ciało i umysł, aby w kolejnych zawodach wypaść przynajmniej tak dobrze jak w tych już minionych.