Uczniowie z Gębickiej Kornelówki i ich rodzice w pilskim Aquaparku

 

W dniu 24 października 2015r. w mgliste sobotnie przedpołudnie, ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów Gębickiej Kornelówki i ich rodziców, zebrała się na parkingu przy MZK w Czarnkowie. Przejeżdżający obok zebranych ,ciekawski pan na rowerze, zapytał: " A dokąd to grupa sie wybiera?" "Jedziemy na basen do Piły!" - odpowiedzieli gromko zebrani , "do tego... no AQUPARKU!" Dodał ktoś z grupy. Po chwili, zajechał autobus i wyruszyliśmy do wyznaczonego celu. Po dotarciu na miejsce, wszyscy z niecierpliwością wysiedli z autobusu i ruszyliśmy do wnętrza wspaniale prezentującego się budynku Aquaparku. Już przy wejściu, za szklaną szybą, widoczny był częściowo basen rekreacyjny. Niektórzy już ruszyli w stronę bramek wejściowych, a tu stop! Proszę czekać! Jeszcze trzeba kupić bilety, rozdać klucze elektroniczne do szafek. Gdy wreszcie przekroczyliśmy bramki, udaliśmy się do szatni, by szybko przebrać się w stroje kąpielowe i móc nareszcie zanurzyć się w wodzie. Gdy już byliśmy u celu, znowu stop! Zbiórka grupy i krótka odprawa z panami ratownikami - jak bezpiecznie korzystać z kąpieli. Czas na zegarze płynął nieubłaganie... i wreszcie możemy zanurzyć się w ciepłej, błękitnej wodzie. Cóż za wspaniałe uczucie - basen rekreacyjny z ławeczką do hydromasażu, dwoma kaskadami wodnymi, dyszami masującymi, gejzerami oraz sztuczną, rwącą rzeką.Wanny whirlpool - wszystko to dla nas. I jeszcze dwie zjeżdżalnie, z których chętnie korzystali co odważniejsi i o dziwo najmłodsi nasi pływacy.

Po ponad godzinnej zabawie w wodzie, niechętnie opuszczaliśmy teren Aquaparku.

Jednakże czas minął i trzeba było uzupełnić spalone w wodzie kalorie. Udaliśmy się więc do McDonalds, jak się okazało uwielbianej nie tylko przez najmłodszych uczestników naszej wyprawy.

Rada Rodziców - organizator wyjazdu do Aquaparku - dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom wycieczki za wspaniałą postawę i świetną zabawę.

W II półroczu tego roku szkolnego, planujemy kolejny niezwykły wyjazd.... ale to niespodzianka :)

 

Agnieszka Tetzlaff – skarbnik Rady Rodziców i mama Kuby