- Czy już jesteśmy na miejscu, Maleństwo? – dopytywał się Kubuś, nie mogąc złapać tchu. Maleństwo przekroczyło leżącą kłodę. - Już prawie jesteśmy, Puchatku...

17


Takim fragmentem bajki „Rozmyślania Puchatka" zostali powitani nasi najmłodsi uczniowie, którzy 23 stycznia br. żwawym krokiem przybyli do świetlicy szkolnej na Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Była to doskonała okazja aby przypomnieć sobie o niezwykłych przygodach ulubionego bohatera. Podczas spotkania uczniowie wraz z wychowawcami zaprezentowali nam postać wiecznie głodnego Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubił ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, szarego Królika i wszystkowiedzącej Sowy.
Następnie najmłodsi mogli wykazać się wiedzą na temat przygód i cech przyjaciół Kubusia, udzielając poprawnych odpowiedzi na losowane zagadki. Po umysłowych wyczynach przyszedł czas na zajęcia plastyczne. Każda z klas miała możliwość wybrania ulubionego przyjaciela Kubusia i pomalowania jego konturów farbami. W jednej chwili wszyscy uczniowie chwycili za pędzle i zmienili się w „małych artystów". Dla chętnych nie zabrakło też zabawy ruchowej, która wywołała wiele radości.
Na zakończenie spotkania, na naszych milusińskich, czekała słodka niespodzianka. Mianowicie, każdy mógł spróbować chrupkiego ciepłego tosta z miodem, bo jak powiedział Kubuś Puchatek: „Miodek to jest to, co misie lubią najbardziej".