Koleżanki i koledzy ! 

"Tydzień Super Mocy", projekt w który zaangażował się nasz szkolny Samorząd Uczniowski wraz z innymi szkołami. 

„Tydzień Uczniowskiej SuperMocy” autorstwa Joanny Gadomskiej i Katarzyny Włodkowskiej

projekt ogolnie

Cele Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy to: lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, integracja zespołu/grupy/klasy.

Co to jest Tydzień Uczniowskiej SuperMocy?
Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to tydzień, podczas którego w klasie zorganizowane zostałyby zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieliby szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony..
Poprzez akcję Tydzień Uczniowskiej SuperMocy chciałybyśmy, aby każdy uczeń poznał swoją moc, swoją mocną stronę. A dlaczego to jest tak ważne? Myślimy, że warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament, na jakie cechy własnego charakteru można liczyć, na jakie umiejętności można postawić, podczas mierzenia się z nowymi zadaniami i różnymi sytuacjami, często trudnymi i stresującymi. Dzięki wiedzy o swoich mocnych stronach możemy precyzyjnie określić swoje możliwości i podołać wyzwaniu. Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu – powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron, gdy się coś robi całym sercem, gdy się robi to co się kocha, w co się wierzy, do czego jest się stworzonym, sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz mega wielkie poczucie spełnienia (nawet, gdy coś się nie powiedzie, to i tak ma się poczucie, że było warto spróbować). Poza tym, jeżeli bardziej skupiamy się na swoich mocnych stronach, to częściej o nich myślimy i zauważamy je, mamy więc szansę na ich doskonalenie i rozwijanie, a każde szlifowanie swoich mocnych stron, może stać się podstawą do osiągnięcia życiowego sukcesu.

SuperMoce w Naszej Szkole  Zapraszamy także na szkolnego Facebooka