Wycieczka na lotnisko 

Dzisiaj nasi uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić lotnisko „Ławica” w Poznaniu. Zwiedzanie zaczęło się od terminalu pasażerskiego w części ogólnodostępnej dla wszystkich podróżujących. Następnie podążyliśmy „ścieżką pasażera”, w pierwszej kolejności otrzymaliśmy okazjonalne „kart pokładowych” przy stanowiskach check-in, zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów. W hali odlotów w salonie Business Executive Lounge uczniowie otrzymali drobny poczęstunek oraz przeszli do bagażowni, gdzie odprawiane są bagaże na pokład samolotu. Każda walizka ma swój kod i wg. tego kodu trafia z karuzeli transportowej na odpowiedni tor i miejsce wylotu. Kolejnym punktem programu był objazd po płycie lotniska autokarem udostępnionym przez WELCOME Airport Services oraz przejazd do strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej. Tam zaprezentowano nam nietypowe wozy strażackie, specjalistyczny sprzęt oraz karetkę lotniskowej służby ratowniczo - gaśniczej portu lotniczego. Największą atrakcją pobytu była możliwość obserwacji lądujący i startujących samolotów pasażerskich i małych prywatnych. Na zakończenie powróciliśmy do terminalu pasażerskiego miejsca dla pasażerów przylatujących z podróży, gdzie mogą odebrać swój bagaż. Teraz nasi uczniowie bez problemu mogą wyruszyć w podróż samolotem