Wspólne kolędowanie 2023r. 

"Kornelówka - Kornelówce. Wspólne kolędowanie."
Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili goście ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie. To już druga edycja naszego wspólnego kolędowania. Goście przedstawili nam wspaniały i bardzo wymowny program artystyczny... za co bardzo dziękujemy. My przygotowaliśmy dla nich Jasełka oraz konkursy i zabawy, które uatrakcyjniły wspólnie spędzony czas. Całość dopełniał radosny śpiew kolęd... A nasze podniebienia pieściły karnawałowe przysmaki z kawiarenki. Dziękujemy naszym gościom za odwiedziny i wspaniałe wspólne kolędowanie... To był bardzo miło i wartościowo spędzony dzień.

 

 

Święto patrona szkoły

Ten dzień na pewno nie należy do straconych…
Dziś po raz 15 obchodzimy święto patrona, bo właśnie w listopadzie 2007 roku nadaliśmy naszej szkole imię Kornela Makuszyńskiego.
Cztery lata później mieliśmy już swój sztandar, na którym wyszyto jedną z prawd, które wyznajemy, że dobro cenniejsze jest nawet od mądrości. Możemy być z tego dumni, bo jeżeli jakaś instytucja otrzymuje imię i sztandar, to oznacza, że dąży do powszechnie znanych i określonych celów, ale to oznacza również, że zaczyna pisać swoją własną historię.
Kornel Makuszyński sporą część swojego życia poświęcił dzieciom i młodzieży, pisząc dla nich książki. Literaturę, która, pomimo, że niedługo minie już 100 lat od jej powstania, nadal wywołuje śmiech na twarzach wszystkich czytelników.
Stając się nauczycielem tej szkoły, również sporą część swojego życia poświęcasz dzieciom i młodzieży, po to abyście, drodzy uczniowie, każdego dnia czuli się w murach tego budynku bezpieczni, zaopiekowani, abyście zdobywali niezbędną Wam w życiu wiedzę i umiejętności, ale również i po to, abyście przychodzili do nas z radością, bo jak śpiewamy w hymnie naszej szkoły: „uwierzysz, że uśmiech to cenny dar”, bo jak powiedział nasz patron: „straconym jest każdy dzień bez niego”, bo „żeby dowiedzieć się skąd śmiech się bierze, koziołek wgramoli się na wysoką wieżę i zamknie się w niej na dobre i kluczy 40, bo tylko na wieży z kości słoniowej rosną jak słonie myśli koziołkowe, myśli jak kisiel z pleśni bez treści”
…i takiego beztroskiego dnia lekcji radości życzy Wam dzisiaj nasz patron, Kornel Makuszyński.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości oraz zdjęć z drugiej części dnia, na  szkolnym FB  https://www.facebook.com/zssgebice

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji uczniowie klasy VII i VIII (8ż) przygotowali przedstawienie dla młodszych koleżanek i kolegów pt.: "Krótka opowieść o Misiu Rozbójnisiu".
Po zabawie w kole i kolorowaniu nie zabrakło małego co nieco, gdyż jak wszystkim wiadomo misie są łasuchami.

 

Pasowanie na Ucznia 2022

Tak, to dziś uczniowie klasy pierwszej w obecności pani dyrektor, zaproszonych rodziców i społeczności szkolnej zostali przyjęci w szeregi uczniów kornelowskiej szkoły. Pierwszaki bezbłędnie poradziły sobie z mini testem, który przygotowały klasy starsze, dowodząc tym samym, że mogą zostać Pasowani na Ucznia i Czytelnika. Pochwaliły się również zdolnościami recytatorskimi i muzycznymi, czym wzbudziły zachwyt publiczności. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i miłych rozmów. Wszystkim życzymy powodzenia, radości z każdej chwili i oby nauka była niekończącą się podróżą...

Narodowe Święto Niepodległości 2022 

11 listopada w naszej szkole, to dzień szczególnej pamięci i wdzięczności tym, którzy walczyli za naszą Ojczystą Ziemię. Cała szkoła przyozdobiona była biało - czerwonymi symbolami, na zajęciach: wykłady, filmy, pieśni, rysunki, kary pracy poświęcone historii naszego kraju. Społeczność szkolna właściwą postawą, strojem, biało - czerwonymi rozetkami upamiętniała odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. W tym roku uroczysty apel z tej okazji odbył się 10 listopada. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, w trakcie którego pojawił się Marszałek Józef Piłsudski i wygłosił swoją słynną sentencję:

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
I nie ma prawa do przyszłości".


Oprawa muzyczna widowiska przeplatana pieśniami patriotycznymi oraz klasycznymi utworami polskich kompozytorów, wprawiała w zadumienie i skłaniała do refleksji nad trudem włożonym w odzyskanie niepodległości, a także wartością Tej Niepodległości, która nigdy nie jest dana na zawsze.....
Na zakończenie apelu wszyscy zostali poczęstowani rogalem świętomarcińskim...

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2022 

W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jeden dzień jest wyjątkowy - Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich pracowników szkoły - krótko mówiąc Święto Szkoły, które w naszym ZSS w Gębicach rozpoczęło się przemówieniem pani Dyrektor Alicji Kasperczak, która zacytowała refleksyjne słowa ks. Piotra Pawlukiewicza, złożyła serdeczne podziękowania i życzenia oraz wręczyła nagrody dyrektora. W części artystycznej uczniowie przenieśli nas w świat muzyki, tańca, śpiewu i teatru. Pojawiły się dobre wróżki, które wyczarowały piękne, ciepłe słowa wdzięczności dla wszystkich pracowników szkoły, w niebanalny sposób podziękowały za codzienną pracę, wsparcie i życzliwość. Kolejne postacie ze świata bajki ruchem, gestem, światłem, cieniem opowiedziały nam o procedurach szkolnych i ich przestrzeganiu. Na koniec nasza koleżanka wystąpiła w roli Maryli Rodowicz i przy akompaniamencie naszych pań nauczycielek zabrała nas w podróż pociągiem „...ściskając kamyk zielony”.
To był bardzo ekscytujący dzień!
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu z części artystycznej na szkolnym FB https://fb.watch/gccWnvY4N_/

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA 2022 

Serdeczne życzenia, rozmowy, dania wytrawne, słodkie przekąski, radosne pląsy podczas dyskoteki - tak można opisać nasz szkolny

"Dzień Chłopaka" - to był bardzo udany dzień!!!