Szanowni Państwo, Członkowie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ”

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ” z dnia 6 grudnia 2017r., ustalono termin Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków.

 
 Odbędzie się ono   29 czerwca 2022r. r. o godzinie 18:00,   w holu budynku szkoły w Gębicach,  przy ulicy Polnej 1.
 
 Serdecznie zapraszamy
 


Statut Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „Razem Łatwiej” 

>> POBIERZ Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki

"Razem łatwiej", zaprasza członków
na zebranie wyborcze, które odbędzie się
23 września 2021 r. o godzinie 18. 00
(po zakończeniu spotkania z rodzicami)
w holu Szkoły, ul. Polna 1.

Porządek zebrania:
1. Wybór osoby, prowadzącej zebranie.
2. Wybór protokolanta i komisji skrutacyjnej.
3. Wybory Zarządu Stowarzyszenia.
4. Wybory uzupełniające do Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.
6. Sprawy bieżące.
7. Wolne głosy i wnioski.

 


wspolpraca 44Szanowni Państwo, Członkowie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ”

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ” z dnia 6 grudnia 2017r., ustalono termin Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków.

 
 Odbędzie się ono 08 stycznia 2020 r. o godzinie 18:00, w holu budynku szkoły w Gębicach, przy ulicy Polnej 1.
 
 Serdecznie zapraszamy
 


wspolpraca22

Szanowni Państwo, Członkowie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ”

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ” z dnia 6 grudnia 2017r., ustalono termin Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków.

 
 Odbędzie się ono 10 grudnia 2019 r. o godzinie 18:00, w holu budynku szkoły w Gębicach, przy ulicy Polnej 1.
 
 Serdecznie zapraszamy 
 


współpraca-5369211

Szanowni Państwo, Członkowie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ”

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ” z dnia 6 grudnia 2017r., ustalono termin Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków.

 
 Odbędzie się ono 25 września 2019r. o godzinie 17:00, w holu budynku szkoły w Gębicach, przy ulicy Polnej 1.
 
 Serdecznie zapraszamy 
 
 
Szanowni Państwo, Członkowie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ”

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ” z dnia 6 grudnia 2017r., ustalono termin Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków.

>>czytaj dalejI nawet Koziołek i nawet słońce
i nawet Niebo było RAZEM z nami

Nie mogło być inaczej, bo cóż stałoby się, gdyby sprawdziła się prognoza pogody? Oj nietęgą minę miałby Koziołek (czytaj: siostra Zuzy), który ciesząc się słońcem, RAZEM z dzieciakami, brykał 3 maja po czarnkowskim Placu Wolności? Nawet to słońce, na upstrzonym pojedynczymi chmurami niebie, było tego dnia RAZEM z nami. A kto oprócz słońca był RAZEM z nami? Masa ludzi dobrej woli. A skądżeż oni? Już spieszę wymienić:

  1. Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie z panem Janem Pertkiem na czele;
  2. Warsztaty Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenie na Rzecz Osób Psychicznie Chorych i Niepełnosprawnych Intelektualnie ?EMPATIA? z Gębic;
  3. Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych z Połajewa wraz z artystami ? Maciejem Plesiakiem i Piotrem Grabickim i panią Teresą Plesiak na czele;
  4. Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych ?Serce dziecka? z Lubasza wraz z artystami ? Martą Mazur, Gracjanem Dąbkowskim i Mają Rybarczyk oraz z panią Marią Pertek na czele;
  5. Centrum Wolontariatu przy MOPS w Czarnkowie;
  6. Ośrodki pomocy społecznej z Połajewa i z Czarnkowa;
  7. Młodzież ze Szkolnego Koła Turystycznego VAGABUNDUS pod kierunkiem pana Artura Geremka z czarnkowskiego LO;
  8. Młodzież z Zespołu Szkół w Kuźnicy Czarnkowskiej;
  9. Zespół Dwa?65.

Było dostojnie (patrz: obecność pani Poseł Marii Małgorzaty Janyski, pana Starosty Wiesława Maszewskiego, radnego ? Bogdana Tomaszewskiego, zastępcy burmistrza ? Grzegorza Kaźmierczaka, Wójta Gminy Czarnków ? Bolesława Chwarścianka), miło (to od wielu dobrych słów i rozdanych fantów na loterii), radośnie (patrz Grupa T i tańce szaleńcze), pogodnie (patrz niebo, słońce i nasze gębule), twórczo (patrz artyści, konkurs plastyczny na logo, nasze rękodzieło i praca w drewnie), swojsko (w gronie najbliższych, przyjaciół i ludzi, którym dobrze z oczu patrzyło), smacznie (mmmmm, te placuszki, palce lizać? ehhhh?.), przez chwilę mocno i dobrze rockowo (aż się miało ochotę zapogować z Dwa?65). Nasze kochane mamy stanęły na wysokości zadania i upiekły pyszne ciasta i ciasteczka, które cieszyły się na tyle dużym powodzeniem, że sprzedano je za kwotę 714 zł. Już dziś pan Piotr Mielcarek zastanawia się, co za nie kupi ? rower, czy może siatkę do gry w piłkę siatkową. Powinno wystarczyć i na jedno i na drugie, gdyż do kasy Rady Rodziców wpłynęły również pieniądze z licytacji oraz loterii. Łącznie na działalność sportową pozyskaliśmy 4204 zł. Rodzice wspólnie z nauczycielami i dyrekcją szkoły podejmą decyzje, na co je wydatkują.

Dzięki temu, że było nas tylu, dzięki temu, że zarówno w przygotowaniach jak i realizacji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością byliśmy RAZEM, było nam (rodzicom i nauczycielom naszej Kornelówki) ŁATWIEJ. W realizacji Festynu RAZEM ŁATWIEJ bardzo pomogły nam pieniądze przekazane na ten cel przez sponsorów: KOMAT z Romanowa Dolnego, Zarząd PZŁ w Pile z panem Sławomirem Jaroszewiczem na czele, Nadleśnictwo KRUCZ, MIRTECH, STEICO, Dora Metal i oczywiście Bank Spółdzielczy w Czarnkowie.

Wszystkim ofiarodawcom i partnerom współorganizującym festyn jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania i wyrażamy przekonanie, że warto kontynuować podjęte działania w przyszłości. RAZEM, ?bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem. Każdy wnosi ze sobą to, co ma. Zatem, aby wszystko mieć, potrzebujemy się nawzajem.? Z tymi słowami na ustach wszystko wydaje się możliwe.

Warto być, żyć, pracować, cieszyć się RAZEM. RAZEM łatwiej. Myślę, że Koziołek i Skrzaty z grupy T zgodzą się ze mną.

Danuta Szcześniak
Wasza pedagog

Galeria zdjęć: http://www.nowa.zssgebice.pl/index.php/galeria/razem-atwiejSzanowni Państwo, Członkowie Stowarzyszenia Rodziców

i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ”

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ” z dnia 9 czerwca 2016r., ustalono termin Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków.

>>czytaj dalejSzanowni Państwo, Kochani Rodzice, Opiekunowie

W niedzielę 29 maja br. odbędzie się w Czarnkowie III Festyn Integracyjny „RAZEM ŁATWIEJ”. Tym razem przyjmie on formułę Święta Rodziny i Dnia Relaksu dla Każdego. W tym roku w godzinach przedpołudniowych imprezie na Placu Wolności towarzyszyć będą: spływ kajakowy (od godz. 11.00 - 13.45) z Lipicy do Mariny w Czarnkowie (osoby chętne prosimy o zarejestrowanie się jak najszybciej pod numerem telefonu 67 255 14 20), Rajd Rowerowy ścieżkami rowerowymi miasta Czarnkowa i Rajd Pieszy na czarnkowski Grzybek (od godz. 12.00, rajdy są imprezami otwartymi dla wszystkich chętnych).

Od godziny 14.00 wspólnie będziemy bawić się na Placu Wolności w Czarnkowie. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w tej imprezie Zaproszenie

W imieniu własnym i Prezydium Rady Rodziców serdecznie zapraszam Rodziców, Opiekunów, Nauczycieli, Dzieci i Rodzeństwo na Integracyjny Rajd Pieszy Szlakiem Bocianich Gniazd, który odbędzie się w sobotę 16 kwietnia w godzinach 10.00 – 13.00.

>>czytaj dalejSzanowni Państwo, Kochani Rodzice i Nauczyciele,

Jak zapewne część z Państwa wie, w niedzielę 29 maja br. Rodzice naszej szkoły współorganizują już III edycję Integracyjnej Imprezy Lokalnej „Razem łatwiej” z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

>>czytaj dalej Szanowni Państwo, Członkowie Stowarzyszenia Rodziców

i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ” 

Przypominamy o obowiązku uiszczenia składki członkowskiej przez członków Stowarzyszenia. Na zebraniu walnym założycielskim wspólnie ustaliliśmy, iż miesięczna składka wynosi 5 zł na miesiąc. Należy wpłacić zaległe składki za ubiegły 2015 rok, tzn. w sumie 60 zł, a także za styczeń, luty i marzec 2016 roku (15 zł). Oczywiście jeśli ktoś ma taką wolę, to może uregulować składkę za cały 2016 rok.

Składkę należy wpłacić do 15 marca br. na konto Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Gębickiej Kornelówki „RAZEM ŁATWIEJ”:

23 8951 0009 0014 1367 2000 0010

Tytułem wpłaty: imię, nazwisko wpłacającego i dane okresu, za jaki składka jest opłacona.

Z poważaniem – Zarząd Stowarzyszenia RAZEM ŁATWIEJIV Festyn Stowarzyszenia „Razem Łatwiej” przeszedł do historii.
A jaki był? Powiedzieć, że fantastyczny to za mało.
Atmosfera, atrakcje, pogoda przełożyły się na sielankowy charakter wspólnej zabawy.

Święto Rodziny i Dzień Relaksu dla Każdego

W sobotę 27 maja o godzinie 12.00 w czarnkowskiej Marinie zebrali się wspólnie: mieszkańcy Czarnkowa, dzieci, rodzice i nauczyciele gębickiej Kornelówki oraz liczni przyjaciele szkoły.

Leniwy nurt Noteci sprzyjał radosnym pogaduchom przy kawie i ciachu. Spragnieni sportów wodnych mogli wziąć udział w spływie kajakowym z Lipicy lub popływać „Kornelią” i „Awanturą” - łódkami zrobionymi przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach. Na odważnych czekało wyzwanie w postaci ścianki wspinaczkowej, ale przy pełnej, profesjonalnej asekuracji. Dla maluszków przygotowane były stanowiska do łowienia rybek i bocce. Zabytkowy kabriolet Alfa Romeo był do dyspozycji tych, którzy chcieli podczas przejażdżki po mieście zrobić wrażenie na sąsiadach. Znajomi motocykliści zapewniali chwilę adrenaliny wszystkim chcącym skorzystać z „wiatru we włosach” przy dużych prędkościach. Jak rodzynek na torcie był występ wspaniałego artysty Kamila Bodziocha, który cudownie zabawiał zebranych, grając szanty i nie tylko. Na te wszystkie atrakcje można było zbierać siły, jedząc kiełbaskę z grilla.

Najlepiej o atmosferze panującej na pikniku mówią fotografie. Jeśli chcecie zobaczyć ich więcej zapraszamy na stronę ZSS im. K. Makuszyńskiego w Gębicach lub stronę facebook.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/zssgebice/photos/?tab=album&album_id=381690932228096