Święto Patrona Szkoły 2024
- Szczegóły
Dzień Patrona Szkoły
22 listopada o godzinie 10.00, do sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego wtargnęło dwóch jednakowo ubranych sprawców z zamiarem kradzieży! Osoby te wyposażone były w taczkę, którą zapewne planowały wywieźć zrabowane przedmioty. Na szczęście refleksem wykazała się pani dyrektor szkoły, która bohatersko i stanowczo przerwała złodziejski proceder. Dość szybko udało się zidentyfikować niedoszłych złoczyńców i skierować ich na program resocjalizacyjny prowadzony przez panią pedagog. Okazało się, że niejacy Jacek i Placek- postacie z powieści Kornela Makuszyńskiego „O dwóch takich co ukradli księżyc”, sferyczny balon wykonany z materiału termoizolacyjnego przypominającego złoto, pomylili z księżycem. Powszechnie znanym bliźniakom złoto z księżyca potrzebne było do realizacji własnych marzeń i tak właśnie rozpoczyna się fabuła tegorocznego DNIA PATRONA.
„Z KORNELEM W STRONĘ MARZEŃ”- to myśl przewodnia 17 rocznicy nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego i podsumowania projektu „Otwarty Świat” prowadzonego przez Fundacja "APJA" , która rozpoczęła się uroczystym wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor Alicja Kasperczak nawiązując w swoim przemówieniu do potrzeby marzeń 🤗i ich wagi w kształtowaniu swojej przyszłości. Pani prezes Fundacji APJA Jagna Piechowiak w wystąpieniu opowiedziała o marzeniach, które doprowadziły do realizacji licznych atrakcji dla uczniów gębickiej Kornelówki.
W trakcie przedstawienia, którego początek opisaliśmy we wstępie, bohaterowie musieli zwerbalizować swoje potrzeby (ważne, bo zbliża się czas świątecznego obdarowywania) i na nie zapracować, zachęcając do pomocy publiczność zgromadzoną w sali. Marzenia z początku miały charakter bardziej materialny, by w finale przybrać postać potrzeby przyjaźni i miłości. Cała społeczność szkolna na zdobionych własnoręcznie balonach również zapisała swoje marzenia, które zostały zaprezentowane na końcu części oficjalnej. Wszystkie marzenia uczniów zostały zebrane i zapakowane do prawdziwych balonów, które wyniosły je do nieba. Jednak jak to w życiu bywa, nie wszystkie zdołały się wznieść więc już wiemy, że nie wszystkie marzenia uda się tak od razu zrealizować.
Po zakończeniu części artystycznej Rada Rodziców szkoły zaprosiła zmęczonych i nieco głodnych uczniów na poczęstunek w kawiarence, w której serwowano pyszności przygotowane przez uczniów podczas zajęć oraz przez rodziców i aż miło było popatrzeć na pałaszujące ze smakiem dzieciaki.
Kolejną atrakcją był niesamowity koncert Teatru Mozaika z Poznania. Podczas występu artyści grali i śpiewali piosenki o podróżach angażując w zabawę wszystkich uczniów szkoły. Również artyści z Mozaiki włączyli się w akcję spełniania marzeń i obdarowali nas swoimi płytami z pięknymi piosenkami, za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Na sam koniec przygotowaliśmy dyskotekę żeby ci uczniowie, którzy zachowali jeszcze siłę mogli się od niej uwolnić:)
W ten oto sposób 17 rocznica nadania szkole im. K. Makuszyńskiego przechodzi do historii zostawiając w nas wspomnienie dobrej zabawy, wspaniałej atmosfery i wzruszeń.
Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom (a było ich bardzo wiele) zaangażowanym w organizację i realizację dzisiejszej uroczystości, bo ilość pracy i zadań do wykonania była gargantuiczna. Wielkie podziękowania kierujemy również do gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością bo dzięki Wam ranga uroczystości bardzo wzrosła.
11 Lisotpada 2024
- Szczegóły
Dnia 08.11.2024r.w naszej szkole rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenkę i taniec, wszystko w duchu patriotycznym. Lekcję historii odbyliśmy z sympatycznym Karolkiem. Dziękujemy za aktywny udział wszystkim uczniom i życzymy dalszego świętowania i wypoczynku.
Dnia 12.11.2024r. w Czarnkowie odbył się Marsz Niepodległości. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów Kornelowki! Udziałem w marszu uczciliśmy 106 rocznicę Niepodległości Naszej Ojczyzny.
Choć pogoda nas nie rozpieszczała wszyscy z dumą, orłem na piersi i biało - czerwoną flagą w ręku przemaszerowaliśmy prawie kilometr w jesiennej aurze po leśnych ścieżkach. Na koniec, każdy uczestnik posmakował ciepłej grochówki, słodkiej herbatki i pysznego rogalika.
Dziękujemy Ośrodek Sportu i Rekreacji Czarnków za zorganizowanie tak zacnego wydarzenia, na które z przyjemnością wrócimy za rok.
W klasie 7 obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości razem z kultywowaniem tradycji wypieku rogali świętomarcińskich. Zrealizowaliśmy między innymi cele terapeutyczne z zakresu alternatywnych metod komunikacji oraz motoryki małej. Zakończyliśmy zajęcia degustacją rogalików i miłą rozmową przy herbatce owocowej.
Dzień Edukacji Narodowej 2024
- Szczegóły
Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła się od powitania przez prowadzącego Huberta, ucznia klasy Szkoły Przysposabiającej: dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz przybyłych gości. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, prowadzący krótko przypomniał historię Komisji Edukacji Narodowej. Następnie głos zabrała pani dyrektor Alicja Kasperczak, która wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.
Dalsza część uroczystości, to program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów. Młodzież w humorystyczny sposób przedstawiła wizję przyszłości, gdzie za proces edukacyjny odpowiadać będzie zaawansowany system AI. Wróżka Julia sprawiła, że prawdziwą panią Jadzię na parę dni zastąpił Robot Cyprian. Niestety klasa nie potrafiła sobie poradzić z szalonymi pomysłami i narastającym napięciem.
Czyli wniosek nasuwa się nam jeden, AI może zastąpić w pełnym zakresie nauczyciela, ale w pewnych obszarach jest to poza zasięgiem technologii. Relacje międzyludzkie, empatia i wsparcie emocjonalne są kluczowe dla edukacji i rozwoju dzieci, a tych elementów nie da się odtworzyć przez maszyny. Nauczyciele pełnią nie tylko funkcję dydaktyczną, lecz także są mentorami, którzy inspirują uczniów, uczą wartości i pomagają kształtować postawy społeczne.
Sztuczna inteligencja raczej nie zastąpi nauczycieli, lecz stanie się ważnym narzędziem wspierającym ich pracę.
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Nauczycieli z okazji ich święta!!!!!
Dzień Dziecka
- Szczegóły
Dzień Dziecka w naszej Kornelówce
Dziś nikogo zapraszać do zabawy nie trzeba było. Wyścigi w workach, konfetti, przeróżne tory przeszkód, tenis kubkowy, malowanie na folii i wiele innych zabaw to wszystko czekało na uczniów, a także na naszych małych gości, którymi były Przedszkole Senso Szkraby w Czarnkowie. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji! Myszka Miki przygotowała mnóstwo zabaw, w których każde dziecko mogło wziąć udział, a wolontariusze z EDUKACJA LUBASZ chętnym dzieciom kolorowo wymalowali buźki. Dziś nie było przegranych, dziś byli sami zwycięzcy! Ale to wciąż nie koniec niespodzianek. Kiełbaska z ogniska, ciasto i lody smakowały wyjątkowo, a otrzymane pluszaki wywołały zachwyt i ogromną radość. Dziękujemy Radzie Rodziców, a w szczególności pani Annie Kujanek rodzicom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu szkolnej kawiarenki i pyszne wypieki. Było wesoło, kolorowo i muzykalnie, gdyż wydarzenie zakończyło się dyskoteką na świeżym powietrzu.
Drogie dzieci - spełnienia waszych najskrytszych marzeń!
"Bądź dzieckiem jak najdłużej, jak dziecko baw się, śmiej i kochaj tak, jak dziecko. I serce dziecka zawsze miej!"
Sztafeta Przyjaźni
- Szczegóły
„Sztafeta Przyjaźni”
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach uczcili Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na sportowo.
Ze Szkoły wystartowała sztafeta z przesłaniem Kornela Makuszyńskiego: „Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa”.
Na pierwszej zmianie byli biegacze , którzy odwiedzili Publiczne Przedszkole w Gębicach i Wtz Gębice Stowarzyszenia Empatia. Następnie przekazali pałeczkę rowerzystom , którzy pojechali do Czarnkowa. Tam zanieśli to przesłanie do Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, gdzie zostali przyjęci przez wicestarostę, Tadeusza Teterusa oraz Naczelnika Wydziału Edukacji, Ryszarda Jabłonowskiego. W Czarnków - Miasto z Charakterem spotkali się
z Burmistrzem, Jackiem Klimaszewskim, a w Gmina Czarnków z Wójtem, Krzysztofem Chyżym.
Rowerzyści z Gębic odwiedzili również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czarnkowie, Zespół Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie, Publiczne Przedszkole w Gębicach„ Przedszkole Senso Szkraby w Czarnkowie, Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Jana Brzechwy w Czarnkowie i Przedszkole Miejskie Nr 1 "Bajkowy Świat" w Czarnkowie.
W Gębicach rowerzyści przekazali pałeczkę kijkarzom nordic walking, którzy pomaszerowali do Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach.
To były świetne spotkania, dziękujemy za miłe przyjęcie.