Święto Patrona
- Szczegóły

Święto Patrona czyli z Kornelem w kosmosie
24 listopada o godzinie 8.30 zebrana w holu społeczność szkolna, wysłuchała treści listu, który Pani dyrektor napisała do Kornela Makuszyńskiego z prośbą o nową powieść. Zdeterminowani, tym aby pismo dotarło do nieżyjącego adresata, uczniowie postanowili zbudować rakiety, którymi list zostanie dostarczony do Nieba czyli w kosmos.
Tak w skrócie rozpoczyna się scenariusz 16 rocznicy nadania szkole imienia wielkiego mistrza pióra - Kornela Makuszyńskiego. W trakcie uroczystych obchodów, uczniowie mieli okazję wykonanymi przez siebie kosmicznymi wehikułami eksplorować Układ Słoneczny. Podczas tej ekscytującej ekspedycji młodzi astronauci w aktywny sposób zapoznawali się z twórczością patrona szkoły oraz budową planetarną przestrzeni słonecznej. Po wykonaniu zadania pojawił się tradycyjny tort ale tym razem w kosmicznej odsłonie.
Zmęczeni trwającą 1,5 h (oczywiście świetlnej:) wyprawą astronauci, mogli nabrać sił w kantynie bazy planetarnej z zaserwowanym kosmicznym menu. Krótka przerwa regeneracyjna była konieczna, żeby zebrać siły na jeszcze jeden lot w przestrzeń kosmiczną, na który zaprosił wszystkich sam Mikołaj Kopernik w przedstawieniu „W kosmosie z Kopernikiem – Słońca przewodnikiem”, granym przez teatr Mozaika z Poznania pod dowództwem Przemka Mazurka.
Przeprowadzenie tak wielkiego projektu eksploracji międzyplanetarnej byłoby niemożliwe bez zaangażowania olbrzymiego sztabu oficerskiego obsługi: logistycznej, technicznej, koordynacyjnej, pomocniczej i wykonawczej. Zatem z całego serca dziękujemy wszystkim członkom załogi dbającym o każdy, najmniejszy detal ekspedycji. Szczególne podziękowania kierujemy również do Fundacja "APJA", Biblioteka Pedagogiczna w Czarnkowie, Andrzej Kraft, Mozaika bez których realizacja wyprawy kosmicznej byłaby niemożliwa.
Dzień Niepodległości 2023
- Szczegóły

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA !!!
Dzisiaj w naszej szkoły obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Były film i wiersze przypominające nam historię odzyskania niepodległości przez Polskę. Był wspaniały polonez w wykonaniu naszych cudownych nauczycieli. Były piosenki zaśpiewane przez naszych uczniów. Mieliśmy też gości specjalnych Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie, który przedstawił nam cztery narodowe tańce Serdecznie dziękujemy za wzruszający pokaz !
Dzień Edukacji Narodowej 2023
- Szczegóły

Dzisiaj w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Cieszymy się, że mogliśmy razem spędzić ten czas. Wydarzenie umiliły nam piosenki, dowcipy, filmik, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Były kwiaty, laurki oraz rozmowy przy pysznych przekąskach z naszej szkolnej kawiarenki.
"Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy, za SERCE"
Tymi słowami pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
- Szczegóły

Cała Polska Czyta Dzieciom 2023r
W dniach 01-07.O6.2023 r. odbywa się XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Książka jest jak ogród”.
W naszej szkole dzisiaj obchodziliśmy to wydarzenie. Każda z klas przygotowała swój własny ogród i fragment tekstu z nim związany. Po przejściu przez kwiecistą bramę i zajęciu miejsc w swoich zieleńcach reprezentanci każdej z klas przeczytali na głos przygotowany wcześniej tekst książki lub wiersza. Następnie przyszedł czas na wspólną zabawę, którą nam umiliła P. Sandra Ziółkowska- Animator Zielone Żabki, za co serdecznie dziękujemy. Na koniec nastał czas na Kawiarenkę w Ogrodzie, która słodko zakończyła dzisiejsze wydarzenie.
Dzisiejszy dzień minął nam bardzo szybko i wesoło w myśl cytatu z książki „ Tajemniczy ogród”:„(…) ludzie są ładniejsi gdy się uśmiechają.
Zjazd Absolwentów 2023
- Szczegóły

Absolwenci ponownie w murach szkoły
Wszystko było nie tak dawno, choć minęło wiele lat,
Przeleciała także młodość karuzelą dawnych lat.
Pozostały dziś wspomnienia, które echem niesie wiatr,
A to święto jest nadzieją na powroty w dawny świat.
Spotkanie po latach - I Zjazd Absolwentów Szkoły 2023
16 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego odbył się I Zjazd Absolwentów Szkoły. Taki dzień jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostaną w pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym spędziło się część życia. Każdy zakątek szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych łączy przeszłość z teraźniejszością.
Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Gębicach, którą poprowadził ks. Sławomir Wasiela. Warto dodać, że przy sztandarze asystowali absolwenci: Krzysztof Maćkowiak, Jakub Tezlaff i Dariusz Garstecki.
Na początku zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie i rozdano uczestnikom imienne identyfikatory. Zjazd zainaugurowała pani dyrektor szkoły, Alicja Kasperczak przytaczając bajkę o tym, jak ważne są wspomnienia w życiu każdego człowieka a pani wicedyrektor, Karolina Rybarczyk w interesującym, ilustrowanym slajdami, wystąpieniu, przypomniała uczestnikom ważne wydarzenia z prawie 80-letniej historii kornelowskiej szkoły i nawiązała do jej teraźniejszości. Nie zabrakło również pysznego tortu i poczęstunku.
Gwoździem programu było rozdanie Korneli - statuetek w kształcie koziołka z Pacanowa, które to w przezabawny sposób poprowadził pan Szymon Małecki. W tej zabawie należało wytężyć mocno wzrok, by odgadnąć kogo widzimy na zdjęciu z kroniki szkolnej. Najbardziej emocjonalnym momentem było zaproszenie na środek nauczycieli emerytów, którzy ze wzruszeniem i szczerymi uśmiechami wspominali szkolne wycieczki, lekcje, praktyki oraz imprezy.
Było sporo żartów i anegdot, dzielono się refleksjami dotyczącymi szkoły, życia osobistego oraz zawodowego. Powrotom do przeszłości sprzyjała też prezentacja zdjęć klasowych, które wyeksponowano na korytarzach szkoły.
Radosnej zabawie nie było końca, a oprawa muzyczna nie pozwalała opuszczać parkietu. Wspomnienia można było zachować robiąc sobie zdjęcie w fotobudce. Dobór gadżetów przyprawiał o szeroki uśmiech i nieskończoną fantazję wizualną, za którą dziękujemy panu Piotrowi i pani Jagodzie. Część oficjalną poprowadzili: pani Ania Korczyc i pan Grzegorz Rączka, a nad całością czuwały panie: Monika Fąka, Magdalena Małecka i Justyna Różycka.
Spotkania po latach to fantastyczna sprawa. Ktoś może powiedzieć, iż człowiek nie powinien wracać do wspomnień, ale czy nie jest miło choć na moment powrócić do dawnych czasów? Zwłaszcza, gdy były to wartościowe chwile, co niejednokrotnie podkreślali uczestnicy zjazdu. Nasi absolwenci na pewno ten czas spędzili w towarzystwie osób, które z pewnością miały jakiś wpływ na ich życie. Śmiech, gwar rozmów i zdania: A pamiętasz, jak…??? - przenosiły wciąż w przeszłość. My nauczyciele dowiedzieliśmy się czegoś najważniejszego, że wiadomości i umiejętności, które nabywają w Naszej Kornelówce pomagają im w dorosłym życiu.
Jeśli ktoś kiedykolwiek chciał wsiąść w wehikuł czasu, to właśnie miał ku temu idealną sposobność.
Dzień Dziecka 2023
- Szczegóły

Integracyjny Dzień Dziecka
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
Janusz Korczak
Dziękujemy za wspólną zabawę: Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach Biblioteka Publiczna Gminy Czarnków, Publiczne Przedszkole w Gębicach, Nadleśnictwo Sarbia, Lasy Państwowe, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Czarnkowie, Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie.
„Dzieci potrzebują ciepła, wielkiej miłości, żeby być ludźmi”.
Phil Bosmans