"Zwykło uważać się za cud chodzenie po powierzchni wody, ale prawdziwym cudem jest chodzenie po ziemi. Każdego dnia uczestniczymy w cudzie, z którego nawet nie zdajemy sobie sprawy: niebieskie niebo, białe chmury, zielone liście, czarne, ciekawskie oczy dziecka. Wszystko jest cudem." Kasia Bem
Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom Światowego Dnia Ziemi brzmi:
„Zainwestuj w naszą planetę”

Motto ma zwrócić uwagę ludzkości na konieczność podjęcia prężnych działań mających na celu ochronę kruchego już ekosystemu Ziemi.
Światowy Dzień Ziemi, to czas aby uświadomić sobie, że my wszyscy odpowiadamy za kondycję naszej planety, i że świadoma ekologia zaczyna się już w każdym domu, szkole, zakładzie pracy, w każdej wiosce, mieście, regionie i dotyczy każdego człowieka: dziecka, nastolatka, dorosłego, starca !!!
W naszej szkole w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się zajęcia edukacyjno – wychowawcze, które podsumowaliśmy spotkaniem całej społeczności szkolnej podczas, którego wysłuchaliśmy refleksyjnej piosenki w wykonaniu naszej pani Joasi, rozwiązaliśmy tematyczny quiz, zatańczyliśmy ekologiczny taniec, przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady ochrony środowiska, nagrodziliśmy zwycięzców konkursów ekologicznych, zasadziliśmy drzewa wokół szkoły, a po pracy przekąsiliśmy co nieco w szkolnej kawiarence.