Dzień Dziecka w Gębicach


Dnia 1-go czerwca w środę, w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach, jak co roku, odbyła się duża ogólnoszkolna impreza: Dzień Dziecka. Tradycyjnie, święto wszystkich dzieci jest w naszej placówce Dniem Sportu Szkolnego. Od samego rana dzieci i młodzież bawili się razem z nauczycielami i ich rodzicami. Były konkurencje sportowe i zabawy ruchowe dla młodszych dzieci, film dla młodzieży w holu szkoły, leśne tajemnicze podchody oraz mecz piłkarski dla chętnych zawodników na boisku szkolnym. Po zaciętym spotkaniu, w którym padło aż pięć bramek (wynik 4:1), wszyscy mogli się do woli zajadać przysmakami ze szkolnej kawiarenki przygotowanej tym razem przez Radę Rodziców. Następnie młodzież bawiła się na dyskotece „pod chmurką”, bo pomimo złych prognoz pogody, niebo oszczędziło nam w tym wyjątkowym dniu deszczu z nieba. Na samym końcu – jako smakowite podsumowanie dnia – rodzice rozdali wszystkim pyszne, zmrożone lody. Cieszymy się, że impreza się udała i że na twarzach naszych uczniów przez cały dzień gościł szeroki uśmiech.