Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2020 w ZSS Gębice 

Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, tegoroczne hasło  „Z książką Ci do twarzy!”.  W naszej szkole z tej okazji, ogłoszono konkurs plastyczny – wykonanie okładki swojej ulubionej książki - techniką dowolną. Uczniowie klas starszych czytali bajki m.in. pt.: „Kot Filemon”, „Śpiąca królewna”, rozwiązywali zagadki bajkowe, w klasach młodszych uczniowie kolorowali konturowe obrazki postaci bajkowych, wykonali kolorowe zakładki do książek.

Najładniejsze i najstaranniejsze prace można podziwiać na wystawie, a twórcy pomysłowych i wyróżnionych dzieł otrzymali nagrody:

I miejsce – Cyprian Marszałek, Karolina Graś
II miejsce – Marek Nawrot
III miejsce – Mateusz Klekota