Polskie Piękne Ptaki

12 maja 2022r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z miłośnikiem przyrody, krzewicielem ptasiarstwa oraz autorem książek o ptakach panem Markiem Pióro. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy z zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieściom na temat, intersujących przedstawicieli poszczególnych gatunków ptactwa żyjącego w naszym kraju. Profesjonalna ale także intrygująca pogadanka wzbogacona została zaskakującymi anegdotami i legendami związanymi z naszymi ptasimi bohaterami. Tematyczny wykład zobrazowany został rycinami pani Justyny Kierat. Świat ptaków jest zdumiewający kiedy zajrzy się do niego głębiej. Dzięki panu Markowi mogliśmy chociaż przez chwilę „poszybować” nad Polską Krainą i zapoznać się z wieloma ptasimi rodzinami. Dziękujemy serdecznie panu Markowi za przybycie do naszej szkoły i wzbogacenie naszej wiedzy oraz świadomości przyrodniczej na temat tak dostojnych, pięknych i mądrych stworzeń.