Jesteśmy szkołą nastawioną na wysoką jakość edukacji. Pełne rozpoznawanie możliwości i ograniczeń uczniów naszej szkoły stanowi podstawę specjalistycznej pracy edukacyjnej, terapeutycznej i wychowawczej.
Koncentrujemy się na tych możliwościach i zdolnościach dziecka, które mogą być rozwijane oraz doskonalone. Główne cele naszej pracy wychowawczej to kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, kultury osobistej, przygotowanie do życia w rodzinie i postępowanie zgodnie z zasadami życia społecznego.
Wspieramy pogląd, że osoby niepełnosprawne mają pełne prawo do równorzędnego udziału w życiu społecznym poprzez korzystanie i aktywne uczestnictwo w możliwie najbardziej różnorodnych formach życia społecznego.