Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska z gębickiej „Kornelówki” znów spisali się na medal… a nawet na dwa! 15 września br. odbył się w Poznaniu IX Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych – Poznań Cytadela 2016. Wśród 120 zawodników z całej Wielkopolski nie mogło zabraknąć również naszych asów lekkiej atletyki. Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach reprezentowało troje uczniów: Krystyna Kogut z klasy II szkoły przysposabiającej do pracy, Krzysztof Krzyśko z klasy III gimnazjum i Dariusz Kaczmarek z klasy III szkoły przysposabiającej do pracy. Konkurencja sportowców była silna, ale nie przeszkodziło to naszym zawodnikom na zdobycie najwyższych miejsc medalowych. W biegu średnim na dystansie 600 metrów Krystyna Kogut zajęła najwyższą lokatę i zdobyła swój pierwszy złoty medal (był to jej debiut na zawodach). Równie dobry okazał się Krzysztof Krzyśko, który także wywalczył złoty krążek na tym samym dystansie. Z kolei Darkowi Kaczmarkowi zabrakło nieco szczęścia i w swojej grupie wbiegł na metę czwarty, zajmując miejsce tuż poza podium.

Wyjazd do stolicy Wielkopolski okazał się bardzo udany, poza zdobytymi medalami uczniowie wraz ze swoim opiekunem – Piotrem Mielcarkiem, mieli przepiękną, słoneczną pogodę. Medalistom gratulujemy i życzymy, by następne zawody okazały się równie owocne, jak te.