XIII Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych


Dnia 28-go września br. w Poznaniu odbył się XIII Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych "Poznań Cytadela 2021". Ze względu na trwającą ciągle epidemię koronowirusa zawody odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Pogoda sprzyjała biegom: było chłodno, nie padało, a wiatr nie dawał się zawodnikom mocno we znaki. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Cieślik, Marek Nawrot, Mateusz Górczyński i Gracjan Szymczyk, i to właśnie ten ostatni zdobył złoty medal. Jakże wielka była radość Gracjana, kiedy jako pierwszy pokonał linię mety - zobaczyć to szczęście w jego oczach było bezcennym! Kacper Cieślik, po wspaniałym finiszu (tuz przed metą wyprzedził swojego konkurenta), zajął drugie miejsce i zawiesił na szyi srebrny medal. Marek Nawrot pobiegł również na tyle szybko, aby w kolejnym biegu, na 600 metrów, zająć również II miejsce. Mateusz Górczyński otarł się o podium, zajmując miejsce czwarte. Ciesząc się z osiągniętego sukcesu (2 srebrne medale i 1 złoty), po pożywnym posiłku, uczniowie wraz ze swoimi opiekunami mogli spokojnie wrócić do szkoły. Mamy nadzieję, że pandemia w końcu odpuści i nasi zawodnicy będą mogli częściej stawać w szranki podczas innych jeszcze zawodów Olimpiad Specjalnych Polska.

Piotr Mielcarek