XXIII Bieg Niepodległości

Dziś, nasi uczniowie uczestniczyli w XXIII Biegu Niepodległości w Czarnkowie. Kornelówkę w biegu na 600m reprezentowali: Patrycja Dembińska, Karolina Graś, Barbara Śledź, Jan Frahn, Patryk Rok, Kacper Szymanowski i Igor Zieliński. Na przełajowej trasie bezkonkurencyjny, prowadząc od startu do mety okazał się Partyk Rok. Pozostała trójka chłopców stoczyła pasjonującą walkę o podium (widoczną na jednym ze zdjęć). Ostatecznie drugie miejsce zajął Igor Zieliński, trzecie dosłownie „rzutem, skokiem na taśmę” zajął Kacper Szymanowski. Tuż za podium uplasował się Jan Frahn. Różnice pomiędzy chłopcami wynosiły mniej niż sekundę. Wśród dziewcząt zwyciężyła Karolina Graś, przed Partycją Dembińską i Barbarą Śledź. GRATULUJEMY!!!

 

Jubileuszowe XXV Mistrzostwa Regionu Nadnotecko-Pilskiego w Tenisie Stołowym dla "Sprawni- Razem"

W środę 19 października 2022 roku w sali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach odbyły się Jubileuszowe XXV Mistrzostwa Regionu Nadnotecko-Pilskiego w Tenisie Stołowym dla "Sprawni- Razem". Ta cykliczna impreza, która została sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, gminę Czarnków oraz Radę Rodziców oficjalnie została otwarta przez dyrektora ZSS w Gębicach, Panią Alicję Kasperczak. Swoją obecnością zaszczycili nas: etatowy członek Zarządu Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego Włodzimierz Ignasiński, Wójt Gminy Czarnków, Bolesław Chwarścianek oraz przedstawicielka Miasta Czarnków Anna Tomczak.
Łącznie w grach indywidualnych udział wzięło 29 zawodników z następujących szkół: WSCEiT Stara Łubianka, SOSW Piła, SOSW Wągrowiec, ZS im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz gospodarze Gębicka Kornelówka. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym oraz "rosyjskim"- pucharowym do dwóch wygranych meczów w zależności od ilości zawodników w danej grupie wiekowej. Sędzią głównym turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich, pan Marek Tykfer, którego wspomagało sześcioro wolontariuszy z w/w szkoły. W poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych uzyskano następujące wyniki:
- w kat. młodszej dziewcząt: I miejsce zdobyła Wiktoria Michałowska z Piły, II miejsce – Weronika Musiałowska z Wągrowca, III miejsce – Patrycja Dembińska z Gębic;
- w kat. młodszej chłopców: I miejsce zajął Igor Kozłowski z Piły, II miejsce – Paweł Zastróżny z Gębic, III miejsce – Mateusz Janc również z Gębic;
- w kat. starszej dziewcząt: I miejsce zdobyła Martyna Kałecka z Piły, II miejsce Sandra Tomasz z Czarnkowa, a III miejsce – Gabriela Zabrocka ze Starej Łubianki;
- w kat. starszej chłopców: I miejsce Sławomir Wachowiak - Stara Łubianka, II miejsce Daniel Mrotek - Stara Łubianka, III miejsce Kacper Denisiuk - Czarnków;
Puchar za I miejsce w klasyfikacji zespołowej w młodszej kategorii wiekowej otrzymali zawodnicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej z Piły, a w starszej kategorii wiekowej – Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance. Nie zabrakło wyróżnienia dla najmłodszych zawodników, którzy brali udział w turnieju. Statuetki otrzymali: wśród dziewcząt Pyczek Aleksandra z Piły, a wśród chłopców Kewin Rożak z Wągrowca.
Wszystkim młodym sportowcom dziękujemy za przybycie, a zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

 

23 Jesiennych Biegach Przełajowych „Sprawni Razem”

Dnia 20 września 2022r. uczennice i uczniowie Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach uczestniczyli w 23 Jesiennych Biegach Przełajowych „Sprawni Razem”, których organizatorem był Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Naszą szkołę reprezentowali:
Dembińska Patrycja, Śledź Barbara, Graś Karolina, Szymoniak Anita, Dłużewski Waldemar, Zieliński Igor, Piątek Jakub, Frahn Jan.
Na podium stanęli: Graś Karolina – III miejsce w biegu na 800 m (w młodszej kategorii wiekowej), Szymoniak Anita – III miejsce w biegu na 1000 m (w starszej kategorii wiekowej). Na uznanie zasługuje cała żeńska drużyna która w młodszej kategorii wiekowej została sklasyfikowana na pierwszym miejscu i wywalczyła puchar.
W tym roku nieco słabiej wypadli chłopcy. W swoich kategoriach wiekowych, musieli uznać wyższość swoich kolegów z Wągrowca, Starej Łubianki, Jastrowia i Piły. Mimo braku medali, dzielnie walczyli o najwyższe lokaty do samego końca.

 

XXIV Regionalny Turniej Kręglarski „Sprawni – Razem”

Piła, 07.06.2022 r.

„Kręgielnio, kręgielnio, cóżeś ty za pani… .” To fragment tekstu piosenki – hymnu turnieju kręglarskiego, który ułożyła pani Aleksandra Błażejewska, założycielka oraz wieloletni prezes Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno – Sportowego „Sprawni – Razem” w Pile. Znanym okrzykiem: ”dobry – rzut, rzut, rzut” po dwuletniej przerwie dnia 07.06.2022r. na torach bowlingowych „Rodło” w Pile rozpoczął się XXIV Regionalny Turniej Kręglarski „Sprawni – Razem”. Naszą szkołę reprezentowało czterech zawodników : Arleta Wiśniewska, Patrycja Dembińska, Krzysztof Maćkowiak oraz Mateusz Janc. Zawody kręglarskie to nie tylko rywalizacja i walka sportowa, ale również wspaniała zabawa. Turniejowi towarzyszyła przyjazna atmosfera, a naszym zawodnikom wspierając gorącym dopingiem również dwóch kibiców : Jakub Tetzlaff oraz Jakub Piątek. A teraz czas na wyszczególnienie wyników osiągniętych przez naszych zawodników. Są sukcesy!!! Arleta w młodszej kategorii zawodów wkulała największą ilość punktów zdobywając złoty medal oraz statuetkę dla najlepszej zawodniczki turnieju. Indywidualnie wśród chłopców najlepiej wypadł Krzysztof Maćkowiak, zdobywając brązowy medal. Najbardziej prestiżowym i okazałym trofeum to puchar, który zdobyły nasze dziewczęta za pierwsze miejsce w punktacji zespołowej w młodszej kategorii wiekowej. Kochani zawodnicy : gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć i sukcesów sportowych!

 

 XXXVI Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej na Trawie

We wtorek, 10 maja 2022 roku w Kobylcu koło Wągrowca reprezentacja ZSS w Gębicach wzięła udział w XXXVI Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej na Trawie. Ta długo wyczekiwana przez naszych uczniów impreza sportowa odbyła się pod auspicjami Związku Stowarzyszeń Społeczno-Sportowych "Sprawni- Razem". Graliśmy w składzie: Mateusz Starosta, Kacper Cieślik, Piotr Nowak, Sebastian Piotrowski, Kacper Szymanowski, Dawid Wleklak, Mikołaj Kolasa, Jakub Madoń, Paweł Zastróżny. Nasza drużyna w turnieju zdobyła 2 miejsce. Wygraliśmy mecz z gospodarzem zawodów Zespołem Szkół w Wągrowcu i zanotowaliśmy jedną porażkę po ciężkim meczu z drużyną ze Starej Łubianki. Zespół zasłużył na pochwałę za zaangażowanie i wolę walki we wszystkich spotkaniach. Wspaniała pogoda, fachowa organizacja, profesjonalne boisko sprawiły, że turniej na długo pozostanie  w naszej pamięci! Gratulujemy Naszym piłkarzom!

 

 36 Regionalne Igrzyska Sportowe Nike

 26.04.2022 r.  Piła

Naszą szkołę reprezentowało 10 zawodników, wszyscy pomyślnie ukończyli swoje konkurencje. Najlepiej spisały się dziewczęta zdobywając złoty medal w sztafecie 4x100m. Osiągnięcia indywidualne wśród dziewcząt przedstawiają się następująco: Karolina Graś – srebrny medal w rzucie piłeczką palantową, Barbara Śledź – brązowy medal w biegu na 100m, Partycja Dembińska - brązowy medal w biegu na 600m i brązowy medal w skoku w dal. W punktacji zespołowej żeńska drużyna ZSS Gębice zdobyła puchar zajmując 2 miejsce. Wśród chłopców najlepsze wyniki osiągnęli: Igor Zieliński zdobywając srebrny medal w biegu na 800 m, Miłosz Wleczyk brązowy medal w biegu na 100m. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !!!!!!